Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2017 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Publikacja z konferencji

czwartek, 27 lipiec 2017 15:03

W październiku minionego roku miała miejsce konferencja naukowa „Stara Ojczyzna – Nowa Ojczyzna” zorganizowana przez Związek Muzeów Landu Brandenburgia przy współudziale Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Polscy i niemieccy muzealnicy dyskutowali wówczas na temat dziedzictwa historycznego po obu stronach Odry po roku 1945.

Dział: Aktualności

„Temat rzeka”

czwartek, 27 lipiec 2017 14:08

W sobotę 22 lipca Kostrzyn nad Odrą gościł na żywo na antenie TVP3 w ramach programu „Temat rzeka”. Promowane były atrakcje turystyczne miasta, a przede wszystkim turystyka rzeczna na Odrze i Warcie.

Dział: Aktualności

Apelujemy o porządek!

czwartek, 27 lipiec 2017 14:07

Teren Starego Miasta, jako obszar muzealny, jest terenem, na którym obowiązują pewne zasady regulowane zarówno przez odpowiednie ustawy jak i przez Regulamin zwiedzania Starego Miasta. Akty te regulują zasady poruszania się i przebywania na tym terenie. Mimo, iż jest to aktualnie teren ogólnodostępny, nie oznacza to, że panuje w tej materii „wolna Amerykanka”.

Dział: Aktualności

Kostrzyńska Grupa Motocyklowa Free Riders znana z licznych akcji i imprez charytatywnych odwiedziła w niedzielne popołudnie 16 lipca Stare Miasto Kostrzyn. Wcześniej motocykliści wzięli udział w Festynie Charytatywnym w pobliskim Dębnie, gdzie zaprezentowali paradę motocykli, quadów, trajek i driftowozów – cokolwiek by to nie znaczyło.

Dział: Aktualności

Rodzina jeńca Stalagu III C w MTK

czwartek, 27 lipiec 2017 12:02

Jak wiadomo historia kostrzyńskiego obozu jenieckiego Stalag III C Alt Drewitz nie stanowi głównego celu badawczego dla Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Nie oznacza to, że temat ten jest nam całkowicie obcy i obojętny. Jeden z paneli ekspozycji w Bastionie Filip poświęcony jest funkcjonowaniu tego obozu.

Dział: Aktualności

Dni Gorzowa

czwartek, 27 lipiec 2017 12:01

W dniach 1-2 lipca br. miały miejsce tradycyjne Dni Gorzowa. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu wzięło udział wśród wielu wystawców również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Na stoisku reklamowym usytuowanym na rondzie wokół tzw. „dominanty” nasi pracownicy prezentowali materiały reklamowe i wydawnictwa zachęcając odwiedzających do przyjazdu do Kostrzyna i zwiedzenia naszego Muzeum.

Dział: Aktualności

Nowa tablica Kattego

czwartek, 27 lipiec 2017 12:00

Wykonane przed kilku a nawet kilkunastu laty tablice informacyjne rozlokowane na terenie Starego Miasta prezentujące poszczególne obiekty uległy z biegiem czasu degradacji. Część pokonana została przez czynniki atmosferyczne, część uległa zniszczeniu na skutek działalności wandali – zostały one wycofane z przestrzeni publicznej.

Dział: Aktualności