„Temat rzeka”

W sobotę 22 lipca Kostrzyn nad Odrą gościł na żywo na antenie TVP3 w ramach programu „Temat rzeka”. Promowane były atrakcje turystyczne miasta, a przede wszystkim turystyka rzeczna na Odrze i Warcie.

Gośćmi programu byli m. in. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, burmistrz Kostrzyna dr Andrzej Kunt, Prezes K-SSSE Krzysztof Kielec, Prezes stowarzyszenia „Odrą w świat” Zbigniew Antoniewicz, czy też przedstawiciele kostrzyńskich wodniaków i wędkarzy. Nie zabrakło też muzyki w wykonaniu „Drzewiczan”. Należne miejsce znalazła w programie twierdza i Stare Miasto. Przykro tylko, że nie padło ani jedno słowo o funkcjonującym Muzeum Twierdzy…

„TEMAT RZEKA” to wyjątkowy program o Polsce widzianej z perspektywy najpiękniejszych polskich rzek. W każdą wakacyjną sobotę TVP zatrzymuje się w innym miejscu i przybliża widzom zalety regionu, przez który przepływa. W programie, który ze studia na łodzi prowadzi Paweł Pochwała, przedstawiane są także tematy dotyczące żeglugi śródlądowej oraz rybołówstwa. Program dotyczący Kostrzyna dostępny jest na stronie internetowej TVP3. Kto nie oglądał na żywo, ma szansę wykazując trochę cierpliwości w stosunku do licznych reklam obejrzeć materiał z odtworzenia.

http://tvp3.tvp.pl/33336888/22072017