Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem posiadało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer po Starym Mieście to sentymentalna podróż do czasów, kiedy Kostrzyn był jednym z najpiękniejszych miast Brandenburgii. Stary Kostrzyn można oczywiście zwiedzać samodzielnie lecz prosimy pamiętać, że "kamienie mówią" tylko w przenośni i nigdy nie opowiedzą tego, co mogą przekazać i pokazać nasi wykwalifikowani przewodnicy.

Czas zwiedzania Twierdzy jest zależny od organizatora wycieczki. Standardowa wycieczka z przewodnikiem trwa ok.   1,5   godziny,   wraz   ze  zwiedzaniem  Bastionu  Filip  ok.  2,5  godziny.  Konieczne  jest  obuwie  turystyczne  i zabezpieczenie przeciwdeszczowe, a także wcześniejsze skorzystanie z toalety.

Uwaga! Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Informacje i rezerwacja: +48 95 7522360