Dąbroszyński pałac wraz z przyległym parkiem dolnym i górnym oraz kościołem parafialnym to perełka architektury minionych wieków. Niewielka odległość od Kostrzyna (5 km) sprawia, że może być to naturalny dodatkowy punkt w programie wycieczek dla tych turystów, którzy chcą połączyć zwiedzanie miasta-twierdzy Kostrzyn i naszego muzeum ze zwiedzaniem okolicy. Pałac rodziny Schöningów (tylko z zewnątrz – obiekt jest niedostępny do zwiedzania), kościół parafialny z kryptami i mauzoleum rodziny, niezwykłe rzeźby w parku, świątynia Cecylii z figurą Chronosa, obelisk Henryka oraz zabudowania folwarku z unikatowymi wizerunkami głów zwierząt oraz gołębnikiem, to główne miejsca, które nasi przewodnicy przybliżą zwiedzającym. Nie zabraknie również opowieści i legend, a wśród nich pojawi się z pewnością temat relacji Fryderyka Wielkiego z Eleonorą von Wreech, czy też postać biskupa Ignacego Krasickiego.

Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Twierdzy Kostrzyn możliwe jest wyłączne dla grup zorganizowanych za wcześniejszą rezerwacją. Informujemy, iż zwiedzanie parku górnego wiąże się z wejściem na wzgórze, co wymaga pewnej kondycji fizycznej uczestników. Cena usługi ustalana jest indywidualnie w zależności od pakietu zamówionego przez organizatora wycieczki oraz od czasu przeznaczonego na zwiedzanie (pełny program ok. 1:45 godz., bez parku górnego ok. 1:15 godz.)