Muzeum Twierdzy w serwisach turystycznych

piątek, 11 styczeń 2019 15:01 Opublikował: Tomasz Michalak

Coraz częściej turyści planujący swoje podróże, wycieczki i urlopy posiłkują się danymi zamieszczanymi w internecie dotyczącymi atrakcji turystycznych, usługodawców, biur podróży, hoteli, restauracji itp. Powstały specjalne portale tematyczne, gdzie można uzyskać nie tylko informacje, ale również opinie osób, które miały okazję wcześniej odwiedzić dane miejsce i skorzystać z oferowanych usług.

Wycieczki muzealne 2019

piątek, 11 styczeń 2019 15:00 Opublikował: Tomasz Michalak

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W roku 2018 zorganizowaliśmy 9 wycieczek (w tym jedną ze względu na spore zainteresowanie dwukrotnie), których tematyka w dużej części dotyczyła historii Kostrzyna, ale również wyjeżdżaliśmy poza teren miasta.

Ferie w twierdzy

piątek, 11 styczeń 2019 15:00 Opublikował: Tomasz Michalak

Już trzeci rok z rzędu w czasie ferii zimowych organizowane będą w Muzeum Twierdzy Kostrzyn zajęcia dla młodzieży. Uczestnicy ponownie będą mieli możliwość zagłębienia się w historię i zawiłe losy Kostrzyna i okolic. Zajęcia trwać będą 5 dni w terminie od 21 do 25 stycznia br., codziennie w godzinach 9:00 - 14:00. W pierwszym tygodniu ferii zapowiedziały natomiast swój przyjazd do nas inne grupy szkolne z Kostrzyna i okolic.

Kostrzyńskie Polonika - opracowanie

piątek, 11 styczeń 2019 14:59 Opublikował: Tomasz Michalak

Jak być może niektórzy pamiętają w październiku ub. r. szukaliśmy na kostrzyńskim Starym Mieście śladów polskości w 700-letniej pruskiej historii miasta. Nieliczne epizody z tym związane odszukał muzealny edukator Jerzy Dreger, który posłużył wówczas za przewodnika podczas spaceru. Na kanwie spaceru powstało pisemne opracowanie, które prezentujemy Państwu w postaci pliku pdf.

Sprawozdanie z działalności MTK w roku 2018

piątek, 11 styczeń 2019 14:57 Opublikował: Tomasz Michalak

Rok 2018, dziesiąty rok funkcjonowania Muzeum Twierdzy Kostrzyn, dobiegł końca. Był to kolejny rok wytężonej pracy niewielkiego zespołu o szerokim i urozmaiconym zakresie zadań i obowiązków.

Dziękujemy za życzenia

czwartek, 27 grudzień 2018 12:08 Opublikował: Tomasz Michalak

Stary rok dobiega końca, nowy przed nami, a w nim wiele kolejnych zadań i projektów do zrealizowania. Cieszymy się, że są osoby, które wspierają nas w naszej pracy i które cieszą się razem z nami z naszych sukcesów.

Jak minął rok 2018

czwartek, 27 grudzień 2018 11:42 Opublikował: Tomasz Michalak

Podobnie jak minione lata również rok 2018 obfitował w wiele wydarzeń, imprez, konferencji i spotkań organizowanych bądź to przez Muzeum Twierdzy, bądź przez inne podmioty z naszym udziałem. Nie sposób nie wspomnieć tu o obchodach X-lecia funkcjonowania MTK, naszego pierwszego małego jubileuszu. Na pierwszy plan wybijają się jednakże imprezy zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Dariusz de Lorm przyjacielem MTK

czwartek, 27 grudzień 2018 11:41 Opublikował: Tomasz Michalak

Sześć lat temu dyrektor MTK postanowił nadawać osobom bądź organizacjom wspierającym bezinteresownie naszą placówkę tytuł „Przyjaciela Muzeum Twierdzy Kostrzyn”. Od roku 2012 tytuł ten otrzymało 15 osób (w tym czterech obcokrajowców) oraz jedno stowarzyszenie, które wspierają nas i pomagają nam w bardzo różnorodny sposób (m. in. udostępnianie materiałów i informacji, przekazywanie zabytków, propagowanie działalności muzeum, pomoc w rozwiązywaniu problemów, publikowanie artykułów o naszej pracy, czy też wykonywanie prac eksploracyjnych i fizycznych na nasza rzecz).

Przedświąteczne spotkanie w MTK

czwartek, 27 grudzień 2018 11:36 Opublikował: Tomasz Michalak

Jak co roku w siedzibie Muzeum Twierdzy miało miejsce 21.12. br. tradycyjne przedświąteczne spotkanie z udziałem pracowników muzeum, członków Rady Muzeum oraz osób wyróżnionych tytułem „Przyjaciel Muzeum Twierdzy”. Była to też okazja do sięgnięcia pamięcią wstecz, podsumowania mijającego roku oraz do prezentacji planów na przyszłość.

Zapraszamy na jarmark!

piątek, 14 grudzień 2018 14:38 Opublikował: Tomasz Michalak

Grudzień to czas przedświąteczny. W wielu miastach, również w Kostrzynie, organizowane są miejskie imprezy mikołajkowe, jarmarki przedświąteczne, wigilie itp. Dwa tygodnie temu miał miejsce XIV Jarmark Adwentowy organizowany przez kostrzyński Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora" oraz Stowarzyszenie „ARS VITA”, na którym mieliśmy swoje stoisko. W najbliższy weekend (15-16 grudnia) na Placu Wojska Polskiego odbywać się będzie „Jarmark Świąteczny” organizowany przez Miasto Kostrzyn nad Odrą. Jarmarkowi będzie towarzyszył również Jarmark Smaków Świata z potrawami rzadko spotykanymi w kuchni polskiej. Do tego występy artystyczne, muzyka, pokazy itp.

Strona 1 z 43