czerwiec 2023 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Od dobrych kilku lat Muzeum twierdzy Kostrzyn jest organizatorem wycieczek muzealnych o charakterze historyczno-krajoznawczym, których celem jest poznanie naszego regionu i innych miejsc związanych historią naszego miasta. Tym razem zapraszamy na wycieczkę do północnej części dawnej Nowej Marchii.

Powiększamy nasz park transportowy

piątek, 23 czerwiec 2023 14:26

8 lat temu Muzeum Twierdzy Kostrzyn nabyło od prywatnej osoby używany samochód do przewozu osób i transportu materiałów marki Ford Transit Connect, rocznik 2008. Pojazd ten służy nam do dziś, choć latek i przebiegu mu przybywa. Był on nam i nadal jest przydatny, szczególnie przy okazji prowadzenia prac archeologicznych. Niestety, miał swoje ograniczenia.

Wizyta lubuskiej konserwator zabytków

piątek, 16 czerwiec 2023 12:30

15 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszych podwojach lubuską wojewódzką konserwator zabytków dr Barbarę Bielinis-Kopeć. Pierwsza część spotkania miała miejsce w naszej siedzibie, gdzie dyrektor MTK Ryszard Skałba przedstawił aktualną pracę muzeum oraz najważniejsze problemy związane z kostrzyńskimi zabytkami nieruchomymi.

Kongres w Międzyrzeczu, walne w Kolesinie

piątek, 16 czerwiec 2023 12:27

W dniu 12 czerwca odbył się III Kongres Lubuskich Muzeów. Można już mówić o pewnej tradycji takich spotkań. Zainicjowało je w 2019 r. Muzeum Jana Dekerta w Gorzowie, a drugie miało miejsce w 2021 r. w Muzeum Lubuskim w Zielonej Górze. Tym razem przedstawiciele placówek muzealnych z naszego województwa spotkali się w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej.