Miasta Nowej Marchii – Recz, Choszczno, Pełczyce (wycieczka)

Od dobrych kilku lat Muzeum twierdzy Kostrzyn jest organizatorem wycieczek muzealnych o charakterze historyczno-krajoznawczym, których celem jest poznanie naszego regionu i innych miejsc związanych historią naszego miasta. Tym razem zapraszamy na wycieczkę do północnej części dawnej Nowej Marchii.

Naszym celem będą trzy miasta: Recz (hist. Rzeczyca,, niem. Reetz), z gotyckim kościołem Chrystusa Króla, epitafiami ważnych rodów, organistówką, murami miejskimi z basztami, Choszczno (niem. Arnswalde) z zabytkową zabudową Starego Miasta, murami obronnymi, kościołem joannitów, kilkoma pomnikami oraz pięknie położone Pełczyce (niem. Bernstein) z zespołem klasztornym cysterek, ratuszem i rynkiem oraz cmentarzem żydowskim. Są to nieoczywiste cele dla turystów, rzadziej odwiedzane, ale posiadają swój urok. Oprowadzanie po wszystkich miastach i obiektach odbywać się będzie w towarzystwie przewodnika lokalnego. Odpłatność od uczestnika: 50 zł. Jest to tylko część faktycznych kosztów, większą część wydatków pokrywa Muzeum Twierdzy. Za tę kwotę uczestnicy otrzymają transport, usługi przewodnickie, wstępy, ubezpieczenie oraz posiłek (danie obiadowe). Zachęcamy do udziału w wycieczce! PS. W tej ostatniej miejscowości planujemy odwiedzić Letnią Biesiadę Pełczycką.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL (dane niezbędne dla wykupienia polisy ubezpieczeniowej), nr telefonu uczestnika oraz następujące oświadczenie w treści maila: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych osób zgłoszonych na wycieczkę organizowaną przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn w dniu 08.07.2023 r. w celach z nią związanych”.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (20)! Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do momentu zarezerwowania wszystkich miejsc, najpóźniej jednakże do dnia 03.07.2023 r. Prosimy o przemyślane zgłoszenia, aby nie blokować miejsc, które po rezygnacji w ostatniej chwili pozostają niewykorzystane. Wyjazd w sobotę 8 lipca maja z parkingu przy stadionie (ul. Niepodległości 11) o godz. 08:00. Powrót planowany jest ok. godz. 19:00. Prosimy uczestników o punktualne przybycie!