Powiększamy nasz park transportowy

8 lat temu Muzeum Twierdzy Kostrzyn nabyło od prywatnej osoby używany samochód do przewozu osób i transportu materiałów marki Ford Transit Connect, rocznik 2008. Pojazd ten służy nam do dziś, choć latek i przebiegu mu przybywa. Był on nam i nadal jest przydatny, szczególnie przy okazji prowadzenia prac archeologicznych. Niestety, miał swoje ograniczenia.

Wewnątrz znajdują się siedzenia tylko dla dwóch osób, zaś część załadowcza nie jest zbyt obszerna. Przeważnie była wypełniona sprzętem do prowadzenia badań archeologicznych w terenie, stąd też w przypadku przewozu innego ładunku trzeba było wszystko wyciągać i potem ponownie pakować. Myśl o zakupie większego pojazdu dojrzewała od kilku lat, w końcu przyszedł czas na realizację. Obecnie dokonaliśmy zakupu nowego pojazdu. Jest nim używany Citroen Jumper, tzw. brygadówka z siedmioma miejscami siedzącymi oraz dużą powierzchnią ładunkową. Tym samym staliśmy się bardziej samowystarczalni, jeśli chodzi o przewóz ładunku o większych gabarytach, jak choćby ławostoły, tablice czy inne materiały o większej szerokości lub długości. Pojazd jest sprawny, zarejestrowany w Polsce (przez jakich czas będzie poruszał się na krakowskich numerach) i jego zakup został w całości sfinansowany ze środków własnych muzeum.

Pojazd zostanie w najbliższym czasie odpowiednio oznakowany graficznie i będzie rozpoznawalny. Mamy nadzieję, iż posłuży nam przez następne lata.