Jarmark regionalny w Seelow

Od kilku lat stowarzyszenie Touristinformation Oderbruch und Lebuser Land, którego Muzeum Twierdzy Kostrzyn jest członkiem, organizuje „Dzień Turystyki Regionu Odry i Warty”. W ramach tego wydarzenia odbywa się „Jarmark Regionalny”. Prezentowane są na nim stoiska z niemieckimi i polskimi produktami z regionu Odry i Warty.  

Jarmark ten odbywał się w przygranicznych miejscowościach m. in. Kuhbrücke (do 1945 r. było to jedno z przedmieść Kostrzyna) czy w Domu Kultury w Küstrin-Kietz. V Dzień Turystyki będzie miał miejsce tym razem już w najbliższą sobotę 13 kwietnia, tym razem przed Domem Kultury w Seelow. Ponownie obecni będą niemieccy i polscy wystawcy, zarówno podmioty branży turystycznej, członkowie stowarzyszenia i nasi partnerzy, jaki i usługodawcy i sprzedawcy produktów regionalnych. Naturalnie będą również stoiska gastronomiczne. Organizatorzy mają nadzieję na liczny udział mieszkańców, gości i turystów z obu krajów. Program tego dnia przedstawia się następująco:

10.00. Otwarcie i powitanie przez burmistrza miasta Seelow Roberta Nitza i dyrektora Urzędu Rejonowego Steffena Lübbe
12.00 Muzyczna rozrywka w wykonaniu orkiestry dętej z regionu Oderbruch
13.30 Prezentacje zespołu tańca ludowego z Seelow

Rynek funkcjonował będzie do godz. 16:00, w tym czasie będzie można odwiedzić

stoiska informacyjne, porozmawiać z wystawcami obecnymi na rynku regionalnym i jednocześnie korzystać z programu kulturalnego. Ze względu na problemy kadrowe nasze muzeum tym razem nie zaprezentuje swojego stoiska. Poniżej prezentujemy ulotkę imprezy w języku niemieckim.