Dni Gorzowa

W dniach 1-2 lipca br. miały miejsce tradycyjne Dni Gorzowa. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu wzięło udział wśród wielu wystawców również Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Na stoisku reklamowym usytuowanym na rondzie wokół tzw. „dominanty” nasi pracownicy prezentowali materiały reklamowe i wydawnictwa zachęcając odwiedzających do przyjazdu do Kostrzyna i zwiedzenia naszego Muzeum.

W ciągu 2 festynowych dni nasze stoisko odwiedziła cała rzesza gorzowian i nie tylko. Wysokiej frekwencji nie zaszkodziło nawet tak tragiczne wydarzenie w sobotni wieczór (01.07. br.) jakim był pożar katedry. Staliśmy się jego mimowolnymi świadkami. Przy tej okazji mogliśmy zaobserwować ogromne przywiązanie mieszkańców Gorzowa do tego symbolu miasta. Wierzymy, że równie silnie kostrzynianie utożsamiają się z naszym Starym Miastem, choć jest to miejsce całkowicie odmienne od gorzowskiego obiektu. Nie zdziwił nas natomiast fakt, iż wielu mieszkańców stolicy województwa lubuskiego nigdy na terenie Starego Kostrzyna nie było i jest to dla nich miejsce do odkrycia. Trudno się temu dziwić, skoro ku naszemu zmartwieniu raz po raz spotykamy mieszkańców Kostrzyna, którzy dotychczas nie odwiedzili naszej placówki.