Artykuły filtrowane wg daty: październik 2017 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Julia Bork kończy pracę w MTK

poniedziałek, 30 październik 2017 19:19

Z dniem 31 października br. zakończyła pracę w Muzeum Twierdzy Kostrzyn Julia Bork pełniąca funkcję specjalisty ds. współpracy międzynarodowej. Podobnie jak w przypadku innych pracowników MTK stanowisko to obejmowało dużo szerszy zakres zadań, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Dział: Aktualności

Udana wycieczka do Peitz

poniedziałek, 30 październik 2017 19:18

Ostatnia tegoroczna wycieczka zorganizowana przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn zawiodła uczestników do miasta partnerskiego na Łużycach, czyli do Peitz. Przyczynkiem do wybrania akurat tego miejsca był tradycyjny odłów karpi w stawach otaczających miasto i związane z tym święto.

Dział: Aktualności

Odnaleziono rzeczy osobiste burmistrza Körnera

poniedziałek, 30 październik 2017 19:16

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o pewnym znalezisku dokonanym podczas porządkowaniu pasażu przy ratuszu między rynkiem a ul. Jatki. Na ten temat pojawił się nawet krótki materiał w TVN24.

Dział: Aktualności

„Bajki lubuskie” w Kostrzynie

poniedziałek, 30 październik 2017 19:15

Jak już informowaliśmy coraz większym zainteresowaniem cieszą się prowadzone przez Muzeum (na zamówienie) lekcje muzealne. To nie jedyne formy pracy z dziećmi i młodzieżą. W minionym okresie zorganizowaliśmy m.in. zimowisko w twierdzy, warsztaty historyczne, czy gry terenowe.

Dział: Aktualności

Jesienne porządki

poniedziałek, 30 październik 2017 19:13

Sezon turystyczny definitywnie dobiegł końca. Wprawdzie mamy jeszcze pojedyncze zgłoszenia grup zorganizowanych, ale na Starym Mieście pojawia się więcej nietoperzy, niż turystów. Pracownicy porządkują swoje biurka i komputery, piszą sprawozdania, kończą rozpoczęte opracowania i relacje. Pracownicy gospodarczy natomiast porządkują teren Starego Miasta.

Dział: Aktualności

Historia w pytaniach – nowe tematy

czwartek, 26 październik 2017 14:46

Systematycznie otrzymujemy od miłośników historii Kostrzyna pytania dotyczące historii naszego miasta. Niestety, nie jesteśmy w stanie systematycznie na nie odpowiadać. Powodów jest kilka. W sezonie turystycznym jesteśmy całkowicie zaabsorbowani obsługą zwiedzających, organizacją imprez, wycieczek i innych wydarzeń.

Dział: Aktualności

Współpraca z witnickim browarem

poniedziałek, 23 październik 2017 15:21

Browar Witnica, znany wszystkim lubuszanom (i nie tylko), wystąpił z ciekawą inicjatywą utworzenia w swoich obiektach Muzeum Lubuskiego Browarnictwa. W chwili obecnej browar dysponuje namiastką tego typu placówki prezentując w jednej z sal niewielką ekspozycję poświęconą produkcji piwa. Włodarze zakładu doszli do przekonania, iż warto poszerzyć wystawę, co uatrakcyjni z pewnością pobyt w browarze coraz liczniejszym grupom turystycznym zwiedzającym ten historyczny obiekt.

Dział: Aktualności

Wyprawa do Stalagu III C

poniedziałek, 23 październik 2017 15:20

W minioną niedzielę (22.10. br.) Muzeum Twierdzy Kostrzyn zorganizowało wyprawę na teren byłego obozu jenieckiego Stalag III C w Drzewicach. Wyjazd w teren poprzedzony był prelekcją w naszej siedzibie przygotowaną przez pracowników MTK.

Dział: Aktualności

Żołnierze NSR na Starym Mieście

poniedziałek, 23 październik 2017 15:19

Narodowe Siły Rezerwowe tworzą żołnierze rezerwy, którzy ochotniczo zawarli kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w przypadku realnych zagrożeń militarnych i niemilitarnych. W ramach służby przygotowawczej jednostki macierzyste oferują żołnierzom oprócz szkolenia wojskowego również program edukacyjny i kulturalny.

Dział: Aktualności

Konferencja w Srebrnej Górze

poniedziałek, 23 październik 2017 15:19

W dniach 18-20 października w Srebrnej Górze odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „15 lat Fortecznego Parku Kulturowego w Srebrnej Górze – ochrona i zarządzanie zabytkowymi zespołami architektury obronnej”. Muzeum Twierdzy Kostrzyn było reprezentowane na konferencji przez muzealnego specjalistę ds. edukacji p. Jerzego Dregera.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 3