Żołnierze NSR na Starym Mieście

Narodowe Siły Rezerwowe tworzą żołnierze rezerwy, którzy ochotniczo zawarli kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w przypadku realnych zagrożeń militarnych i niemilitarnych. W ramach służby przygotowawczej jednostki macierzyste oferują żołnierzom oprócz szkolenia wojskowego również program edukacyjny i kulturalny.

W dniu 22.10. br. na Starym Mieście pojawiło się 42 żołnierzy szkolonych w ramach 4 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej z Czerwieńska, aby zrealizować program zwiedzania Kostrzyńskich Pompei wraz z wizytą w Bastionie Filip. Oddelegowanym do ich obsługi przewodnickiej został nasz muzealny edukator Jerzy Dreger, który w historycznym mundurze spadochroniarza brytyjskiego doskonale spisał się w swej roli. Pobyt w Kostrzynie został oceniony jako bardzo interesujący i za miesiąc pojawi się u nas następny oddział NSR, aby umożliwić rezerwistom zapoznanie się z historią tego niezwykłego miejsca.