listopad 2019 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

MTK Diamentem Lubuskiej Turystyki

piątek, 29 listopad 2019 11:41

Kolejny laur dla Muzeum Twierdzy! Po wyróżnieniu w ramach konkursu „Lubuska Perła Turystyczna” za organizację Dni Twierdzy i po tegorocznych wyróżnieniach indywidualnych naszych pracowników (srebrna oznaka „Za opiekę nad zabytkami” i wyróżnienie w konkursie GL „Osobowość roku” dla archeologa Krzysztofa Sochy oraz odznaka honorowa „Za zasługi dla turystyki” dla dyrektora Ryszarda Skałby) tym razem uzyskaliśmy tytuł „Diamentu Lubuskiej Turystyki”.

Dział: Aktualności

Ponowna naprawa tablic WP

piątek, 29 listopad 2019 11:39

Wykonane przed kilku laty ze środków własnych Muzeum Twierdzy miejsce upamiętniające istnienie przy ul. Wyszyńskiego kompleksu koszarowego ponownie stało się celem ataków wandali. I ponownie musieliśmy dokonać wymiany tablicy informacyjnej, naprawy i malowania.

Dział: Aktualności

Spotkanie Stowarzyszenia Muzealników

piątek, 29 listopad 2019 11:38

25 listopada w siedzibie Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze miało miejsce doroczne spotkanie członków Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Muzeum Twierdzy Kostrzyn reprezentowane było przez dyrektora Ryszarda Skałbę. Podczas spotkania przedstawiciele poszczególnych muzeów przedstawili bieżącą pracę swoich placówek, plany na przyszłość, w tym inwestycyjne.

Dział: Aktualności

Podsumowanie sezonu turystycznego

piątek, 22 listopad 2019 08:36

Za nami kolejny trudny sezon turystyczny. Wprawdzie jeszcze otrzymujemy zapytania od „spóźnialskich”, które w miarę możliwości załatwiamy pozytywnie, ale generalnie to pora na zwiedzanie naszych obiektów już nie jest najkorzystniejsza. Informujemy, iż pobiliśmy kolejny rekord, jeśli chodzi o ilość turystów odwiedzających nasze Muzeum!

Dział: Aktualności

Zakończenie sezonu archeologicznego

piątek, 22 listopad 2019 08:35

Dobiegły końca badania archeologiczne prowadzone w ramach drugiego sezonu badań wykopaliskowych na „cmentarzysku wojów” z pierwszych wieków naszej ery w okolicach Kostrzyna nad Odrą. Tegoroczne prace były kontynuacją badań z listopada ubiegłego roku. Celem badań było określenie zasięgu cmentarzyska oraz rozpoznanie stanu zachowania grobów w jego centralnej części.

Dział: Aktualności

O Theodorze Fontane w Bibliotece Miejskiej

piątek, 22 listopad 2019 08:33

Znany i ceniony (szczególnie w Brandenburgii) pisarz, publicysta, dziennikarz, podróżnik i farmaceuta Theodor Fontane urodził się 200 lat temu (30.12.1819), stąd też w roku 2019 zorganizowano szereg przedsięwzięć związanych z ta rocznicą. Były to wszelkiego rodzaju spotkania, odczyty, koncerty, wystawy. Muzeum Twierdzy Kostrzyn w swoich tegorocznych działaniach dwukrotnie nawiązało do osoby Fontanego: w czerwcu zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową Śladami Fontanego po Łęgach Odrzańskich, a 20.11. br. zaprosiliśmy na prelekcję dr Krystyny Kamińskiej „Theodor Fontane – niemiecki pisarz po tej stronie Odry”.

Dział: Aktualności

„Rzeczy opowiadają historie”

piątek, 22 listopad 2019 08:32

W dniach 18-19 listopada br. dwóch przedstawicieli naszego Muzeum Jerzy Dreger i Małgorzata Jaraczewska-Dreger wzięło udział w polsko-niemieckim projekcie: „Rzeczy opowiadają historie – polsko-niemiecka wymiana doświadczeń dotyczących edukacji muzealnej”. Warsztaty zorganizowane były przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolski wraz z Museumsverband Brandenburg e.V. w Poczdamie.

Dział: Aktualności

Owocny wyjazd służbowy

wtorek, 19 listopad 2019 19:09

W dniach 14-15. listopada dyr. MTK Ryszard Skałba przebywał na wyjeździe służbowym w Zielonej Górze. Był to bardzo pracowity i owocny wyjazd. W czwartek 14.11. R. Skałba wziął udział w V Lubuskim Sejmiku Turystycznym, gdzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym na temat klastrów w turystyce i gdzie odebrał wyróżnienia dla Muzeum za udział w konkursie na najlepszy produkt turystyczny.

Dział: Aktualności

V Lubuski sejmik turystyczny

wtorek, 19 listopad 2019 19:08

14 listopada br. w budynku Urzedu Marszałkowskiego w Zielonej Górzy miał miejsce V Lubuski Sejmik Turystyczny. Sejmik zorganizowany został tak jak poprzednie edycje przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczna LOTUR (Muzeum Twierdzy Kostrzyn jest jej członkiem od 2015 r.). Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Turystyka dla wszystkich” i miało miejsce w ramach lubuskich obchodów światowego dnia turystyki, a przy okazji z racji jubileuszu 15-lecia funkcjonowania LOTURu.

Dział: Aktualności

Spotkanie założycielskie KTH

środa, 13 listopad 2019 21:51

12.11. w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim miało miejsce zebranie założycielskie stowarzyszenia pod nazwą „Klaster Turystyki Historycznej” (KTH). Prace związane z założeniem stowarzyszenia trwały od ponad roku, a pierwszy raz pomysł na jego utworzenie pojawił się na konferencji turystycznej organizowanej przez Euroregion „Szprewa-Nysa-Bóbr” przed dwoma laty.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2