październik 2024 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Uroki Ziemi Bogdanieckiej –relacja z wycieczki

czwartek, 03 październik 2024 17:06

Przy pięknej wrześniowej pogodzie 36 miłośników historii i krajoznawstwa z Kostrzyna (i nie tylko) udało się 28.09. na wycieczkę autokarową do gminy Bogdaniec. Jako organizatorzy cyklu wycieczek muzealnych wychodzimy bowiem z założenia, że warte poznania są nie tylko atrakcyjne turystycznie odległe ośrodki, ale również mniejsze miejscowości w najbliższej okolicy.

Dział: Aktualności

Operacja „Biskupstwo“

czwartek, 03 październik 2024 17:02

Rok 2024 to rok jubileuszu 900-lecia powstania diecezji lubuskiej. W jej historii Górzyca odgrywała bardzo ważną rolę. W 1276 r. przeniesiono tutaj stolicę biskupstwa i przez 50 lat (do 1326 r.) ta nadodrzańska miejscowość pełniła funkcję stołeczną. O wyjątkowości tego miejsca i jego niezwykle bogatej historii mogli się przekonać uczestnicy poszukiwań z użyciem detektorów metali.

Dział: Aktualności