grudzień 2021 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Podsumowanie sezonu archeologicznego

wtorek, 21 grudzień 2021 14:19

Dobiegł końca tegoroczny sezon wykopaliskowy. Warto podsumować kolejny trudny i długi rok spędzony przez naszych archeologów większości czasu w wykopach. A więc po kolei.

Dział: Aktualności

Remont siedziby MTK

wtorek, 21 grudzień 2021 14:18

W 2016 roku, po kilkuletnim okresie wegetowania w baraku po służbach celnych, Muzeum Twierdzy otrzymało w użytkowanie obiekt należący wcześniej do Straży Granicznej, położony na terenie byłego przejścia drogowego między Niemcami a Polską.

Dział: Aktualności

Kolejni „Przyjaciele Muzeum Twierdzy”

poniedziałek, 13 grudzień 2021 14:46

W roku 2012 dyrektor MTK ustanowił honorowe wyróżnienie dla osób bądź organizacji wspierających bezinteresownie naszą placówkę. Otrzymują one miano „Przyjaciela Muzeum Twierdzy Kostrzyn”. Od roku 2012 tytuł ten otrzymało 16 osób (w tym czterech obcokrajowców) oraz jedno stowarzyszenie, które wspierały i nadal nas wspierają i pomagają nam w bardzo różnorodny sposób (m. in. udostępnianie materiałów i informacji, przekazywanie zabytków, propagowanie działalności muzeum, pomoc w rozwiązywaniu problemów, publikowanie artykułów o naszej pracy, czy też wykonywanie prac eksploracyjnych i fizycznych na naszą rzecz).

Dział: Aktualności

Nowa Rada Muzeum

poniedziałek, 13 grudzień 2021 14:44

W związku z zakończeniem kadencji Rady Muzeum koniecznym stało się powołanie nowego jej składu osobowego.

Dział: Aktualności

Wojewoda Lubuski gościem Muzeum Twierdzy

sobota, 11 grudzień 2021 18:07

10 grudnia miało miejsce tradycyjne spotkanie przedświąteczne pracowników i przyjaciół Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Te grudniowe spotkania organizowane od kilku lat stanowią okazję do podsumowania całorocznej pracy muzeum, do złożenia podziękowań i uhonorowania tych wszystkich, którzy wspierają działalność tej placówki.

Dział: Aktualności