Kino letnie wraca na Stare Miasto

Już kilkakrotnie podczas naszej działalności odbyły się na Starym Mieście plenerowe seanse filmowe na dużym ekranie. Ostatni pokaz miał miejsce podczas niedawnej Nocy Muzeów 18 maja br. Nie tylko Muzeum Twierdzy było organizatorem tego typu wydarzeń.

Pięć lat temu zawitało do nas Kino Letnie, a organizatorem i sprawcą tego wydarzenia przy naszym drobnym współudziale był kostrzyński Telemond Holding. Wówczas zaprezentowano w scenerii ruin dwa świetne filmy: Bohemians Rapsody i Green Book. W tym roku koncern powraca na Stare Miasto z ofertą dla miłośników kina plenerowego. Będzie to z pewnością niezapomniane kinowe przeżycie pod gołym niebem. Na wielkim ekranie pojawią się dwa znakomite filmy: 6 lipca „Alibi 2” rozśmieszy i zaskoczy nas swoją zwariowaną fabułą, a 20 lipca „Dom Gucci” przeniesie nas w świat mody, intryg i rodzinnych dramatów.

Podczas każdego z wydarzeń zaplanowano dodatkowe atrakcje:

• 18:00 Animacje dla Dzieci
  • 19:30 Występ Zespołu Sokół Orkiestra
  • 21:30 Seans Filmowy

Dodatkowo można będzie skorzystać z oferty stoiska gastronomicznego (grill, popcorn itp.) Uwaga: Będzie też cel charytatywny. Środki zebrane ze sprzedaży popcornu zostaną przeznaczone na schronisko dla zwierząt. Zapraszamy wszystkich serdecznie – wstęp wolny!

Seanse będą miały miejsce na Placu Kawaleryjski (Renneplatz), tym samym, na którym organizowane były przez wiele lat Dni Twierdzy. Zalecamy parking przy siedzibie Muzeum Twierdzy przy ul. Granicznej 1 i dojście do miejsca imprezy przez Bramę Berlińską. Można też przespacerować się z parkingu przy Hotelu Bastion. Wszystkie drogi prowadzą do kina!

Do zobaczenia w noc pełną emocji i niezapomnianych wrażeń!