lipiec 2020 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

MTK na Turystycznej liście przebojów!

czwartek, 30 lipiec 2020 14:28

Radiowa Jedynka ogłosiła plebiscyt na „Turystyczną listę przebojów PL w Programie 1”. Jest to już ósma edycja plebiscytu, którego celem jest wyłonienie listy najciekawszych, najbardziej atrakcyjnych turystycznych miejsc w naszym kraju. Historycznych, przyrodniczych i miejsc przyjaznych rodzinie. Miło nam poinformować, że Muzeum Twierdzy Kostrzyn zostało zgłoszone do Plebiscytu i decyzją jury zostaliśmy awansowani z „Galerii zgłoszeń” do „Poczekalni”. Serdecznie prosimy o oddanie głosu na nas, abyśmy mogli przejść do pierwszej dziesiątki atrakcji w kategorii historia i znaleźć się w tzw. „Notowaniu”!

Dział: Aktualności

Wycieczki z przewodnikiem

piątek, 24 lipiec 2020 12:09

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na branżę turystyczną i kulturalną. Odczuliśmy to jako muzeum na własnej skórze, kiedy to w pierwszym półroczu odwiedziło nas zaledwie 919 turystów, co w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (5.013 zwiedzających) stanowi dramatyczny spadek. Przyjazdy zorganizowanych grup przestały w praktyce mieć miejsce.

Dział: Aktualności

Nie będzie „chleba pokoju”

piątek, 24 lipiec 2020 12:07

Jesienią ub. r. informowaliśmy o posianiu przez naszych pracowników na specjalnie przygotowanym poletku usytuowanym w sąsiedztwie ruin kościoła maryjnego „żyta pokoju”. Było to zboże dostarczone nam przez uczestników wyprawy historycznych wozów konnych na trasie z Brück (Niemcy) do Petersburga (Rosja) w 2018 r. Było to zboże wyhodowane na poletku utworzonym w miejscu przebiegu fragmentu muru berlińskiego. Naszym celem było uzyskanie z ziarna mąki, a z mąki upieczenie „Chleba pokoju”.

Dział: Aktualności

Wjazd na Starówkę ukończony

piątek, 24 lipiec 2020 12:05

Jeszcze kilka lat temu wejście na teren Starego Miasta przy Hotelu Bastion przedstawiało opłakany wygląd: wydeptana, krzywa i zabłocona ścieżka, chaszcze po bokach, opuszczony stary i zardzewiały szlaban na kłódkę. Spędzało nam to sen z powiek, gdyż jest to główne i najczęściej używane wejście na teren naszego muzeum. A przecież pierwsze wrażenie się liczy. Postanowiliśmy doprowadzić to miejsce do porządku.

Dział: Aktualności