Wycieczki z przewodnikiem

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na branżę turystyczną i kulturalną. Odczuliśmy to jako muzeum na własnej skórze, kiedy to w pierwszym półroczu odwiedziło nas zaledwie 919 turystów, co w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (5.013 zwiedzających) stanowi dramatyczny spadek. Przyjazdy zorganizowanych grup przestały w praktyce mieć miejsce.

Obecnie zaobserwowaliśmy jednakże wzmożony ruch turystów indywidualnych, głównie krajowych. To skutek ograniczenia oferty wyjazdów zagranicznych. Rodacy wyruszyli w Polskę. W związku z tym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i popytowi wprowadzamy do naszej oferty zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem muzealnym dla turystów indywidualnych, na początek w dni powszednie od wtorku do piątku każdorazowo o godz. 12:00. Start w Bramie Berlińskiej. Warunkiem niezbędnym dla realizacji takiej wycieczki jest zebranie minimum 10 zainteresowanych turystów. Odpłatność wynosi 15 zł od osoby i obejmuje usługę przewodnicką oraz wstęp do Bastionu Filip i do Bramy Berlińskiej. Taka wycieczka trwać będzie ok. 2 godzin i prowadzona będzie w języku polskim. Zaczynamy od wtorku, 28 lipca. Jeśli ktoś planuje przyjazd do nas i chciałby skorzystać z tej oferty, to sugerujemy „wstrzelenie się” właśnie w tę godzinę. Jeśli ta formuła zda egzamin, będziemy ją kontynuować i rozwijać. Gwarantujemy, iż zwiedzanie z przewodnikiem jest nieporównywalnie bardziej interesujące, niż zwiedzanie samemu, choć niektórzy wolą spokój i samotność. Przypominamy o obowiązku zachowania obowiązującego dystansu od innych uczestników wycieczki oraz o konieczności stosowania maseczek ochronnych w pomieszczeniach muzealnych. Zapraszamy!