lipiec 2022 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Główna księgowa poszukiwana

piątek, 29 lipiec 2022 13:09

Zmiany kadrowe nie oszczędzają naszej instytucji. Po raz kolejny w tym roku zmuszeni jesteśmy do poszukiwania pracownika. To już czwarta osoba na przestrzeni kilku miesięcy zmieniająca pracę i przechodząca do innej firmy. Musimy zapełnić tę lukę. Tym razem chodzi o jedno z najważniejszych stanowisk w muzeum: o stanowisko głównej księgowej.

Dział: Aktualności

Punkt IT z trzema gwiazdkami!

piątek, 29 lipiec 2022 13:03

Jak wiadomo od wielu lat w Bramie Berlińskiej funkcjonuje prowadzony przez nasze muzeum Punkt Informacji Turystycznej. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa: jest to praktycznie pierwszy obiekt publiczny po przekroczeniu Odry w Kostrzynie jadąc z kierunku Niemiec. Nic więc dziwnego, że cieszy się relatywnie dużym zainteresowaniem turystów niemieckich, którzy poszukują informacji na temat atrakcji turystycznych naszego regionu. Mamy dla nich przygotowane materiały drukowane w języku niemieckim, kiosk informacyjny online oraz obsługę posługującą się językiem niemieckim i angielskim.

Dział: Aktualności

Kostrzyńskie Stare Miasto wraz z twierdzą oraz ekspozycją muzealną staje się dość popularnym miejscem na trasie turystycznych eskapad. Większość zwiedzających przybywa do nas na krótki czas, by po zwiedzeniu tutejszych atrakcji wyruszyć dalej. Tym razem Starówka została potraktowana jako baza wypadowa dla uczestników LXIII OWRP, czyli 63. edycji Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego.

Dział: Aktualności

W dniach 7-8 lipca Collegium Polonicum w Słubicach gościło uczestników dwudniowej międzynarodowej konferencji na temat pałaców, dworów i cmentarzy żydowskich na pograniczu polsko-niemieckim. Są to dwie grupy marginalizowanego dziedzictwa kulturowego, którego twórcy i adresaci nie są najczęściej obecni w miejscu, gdzie to dziedzictwo jest zlokalizowane.

Dział: Aktualności

Ekipy filmowe z wizytą w muzeum

środa, 13 lipiec 2022 11:26

Media wykazują nieprzerwanie od lat zainteresowanie kostrzyńskim Starym Miastem oraz działalnością naszego muzeum. Oprócz relacji z bieżących wydarzeń nagrywane są też z naszym udziałem materiały na potrzeby filmów i innych produkcji związanych z obecnością kamer. 30.06. gościła w Muzeum Twierdzy Kostrzyn ekipa filmowa pod kierownictwem Krzysztofa Paluszyńskiego, reżysera filmów „Megality – historia sprzed 5500 lat” oraz „Rondele – wielka zagadka sprzed 7000 lat”.

Dział: Aktualności