Punkt IT z trzema gwiazdkami!

Jak wiadomo od wielu lat w Bramie Berlińskiej funkcjonuje prowadzony przez nasze muzeum Punkt Informacji Turystycznej. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa: jest to praktycznie pierwszy obiekt publiczny po przekroczeniu Odry w Kostrzynie jadąc z kierunku Niemiec. Nic więc dziwnego, że cieszy się relatywnie dużym zainteresowaniem turystów niemieckich, którzy poszukują informacji na temat atrakcji turystycznych naszego regionu. Mamy dla nich przygotowane materiały drukowane w języku niemieckim, kiosk informacyjny online oraz obsługę posługującą się językiem niemieckim i angielskim.

Oczywiście jest to też dla wielu turystów z Polski punkt startowy zwiedzania Starego Miasta, twierdzy i Bastionu Filip. W Bramie Berlińskiej udzielamy nie tylko informacji ustnych, ale dysponujemy dużą ilością ulotek i folderów, które na zasadzie wzajemności otrzymujemy od innych podmiotów branży turystycznej. Udzielamy też informacji telefonicznie i mailowo.

Prowadzimy również sprzedaż publikacji, przewodników, map i pamiątek turystycznych. W Bramie Berlińskiej prezentowane są również systematycznie wystawy czasowe, które dodatkowo zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.

Co dwa lata punkty IT w Polsce przechodzą proces certyfikacji, odbywa się on najczęściej w dwóch etapach: pierwszy polega na wypełnieniu wniosku z podaniem wszelkich informacji mających wpływ na ocenę działalności punktu, a następnie anonimowa weryfikacja przez przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej lub Regionalnej Organizacji Turystycznej, którzy przybywają jako „normalni” turyści i porównują dane podane we wniosku certyfikacyjnym ze stanem faktycznym. W zależności od spełnianych kryteriów jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są gwiazdki. Miło nam poinformować, iż nasz punkt otrzymał po raz pierwszy trzy gwiazdki (na cztery możliwe), co świadczy o wysokiej jakości naszej działalności. Kolejna certyfikacja będzie miała miejsce za dwa lata. Przypominamy, że Punkt IT czynny jest w sezonie w dni powszednie (oprócz poniedziałku) w godz. 10:00 – 16:00, a w weekendy w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy!