styczeń 2019 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Kalendarz imprez MTK w 2019 r.

wtorek, 29 styczeń 2019 15:13

Jak co roku prezentujemy Państwu kalendarz imprez organizowanych, bądź też współorganizowanych przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn, a także imprez organizowanych przez inne podmioty na terenie Starego Miasta i twierdzy. W kalendarzu ujęliśmy również wycieczki muzealne, których terminy przedstawiliśmy już wcześniej na naszej stronie.

Dział: Aktualności

Noc Styczniowa w Muzeum

wtorek, 29 styczeń 2019 15:12

W miniony piątek i sobotę (25-26.01.) miała miejsce już po raz drugi muzealna Noc Styczniowa. Wydarzenie to organizowaliśmy wspólnie z harcerzami ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Związku Harcerstwa Polskiego. W założeniu nawiązywać miało ono do historycznych wydarzeń z nocy z 21/22 stycznia 1863 roku.

Dział: Aktualności

Ferie w twierdzy

piątek, 25 styczeń 2019 14:40

Już po raz trzeci Muzeum Twierdzy przygotowało dla młodzieży kostrzyńskich szkół ofertę na spędzenie czasu podczas ferii zimowych. Ferie w twierdzy miały miejsce w dniach 21-25 stycznia br. Muzeum przygotowało dla uczestników szereg atrakcji.

Dział: Aktualności

Klaster Turystyki Historycznej

piątek, 25 styczeń 2019 14:40

W dniu 24 stycznia miało miejsce spotkanie założycielskie „Klastra Turystyki Historycznej”. Na krośnieński zamek przybyli goście z terenu województwa lubuskiego i niemieckich terenów przygranicznych w celu omówienia możliwości połączenia potencjałów tkwiących w walorach naturalnych i kulturowych, w bogatej historii i w prężnie rozwijającej się infrastrukturze turystycznej.

Dział: Aktualności

Wizyta Józefa Piątkowskiego

piątek, 25 styczeń 2019 14:39

W dniu 23 stycznia w siedzibie Muzeum Twierdzy pojawił się miły gość: znany regionalista kostrzyński i były nauczyciel historii Józef Piątkowski.

Dział: Aktualności

21 stycznia w Domu Kultury w Seelow miało miejsce tradycyjne spotkanie noworoczne z udziałem przedstawicieli polityki, samorządu, biznesu, sportu i kultury jak i również zaproszonych gości z miast partnerskich, w tym Kostrzyna. Były przemówienia, podsumowania, prezentacja dokonań, wyróżnienia i życzenia, a całość przeplatana była prezentacjami artystycznymi.

Dział: Aktualności

Oczyszczanie fosy twierdzy

piątek, 25 styczeń 2019 14:35

Kilka lat temu w ramach projektu obejmującego rewitalizacje Bastionu Filip i Bramy Chyżańskiej oczyszczono fragment fosy przylegającej do tych obiektów. Niestety, większa część fosy pozostaje nieoczyszczona i czeka na swoją kolej. Oczywiście, nie będzie to łatwe zadanie, gdyż wymaga to dość znacznych nakładów finansowych i użycia specjalistycznego sprzętu. Korzystając jednak z dość niskiego stanu wody zaplanowane zostało przeprowadzenie badań archeologicznych i eksploracyjnych w najpłytszej części fosy wokół rawelinu August-Wilhelm.

Dział: Aktualności

Archeolog Krzysztof Socha nominowany

piątek, 25 styczeń 2019 14:34

W tegorocznym plebiscycie Gazety Lubuskiej „Osobowość roku” Muzeum Twierdzy Kostrzyn ma swego przedstawiciela. W kategorii kultura nominowany został w powiecie gorzowskim muzealny archeolog Krzysztof Socha.

Dział: Aktualności

Muzeum Twierdzy w serwisach turystycznych

piątek, 11 styczeń 2019 15:01

Coraz częściej turyści planujący swoje podróże, wycieczki i urlopy posiłkują się danymi zamieszczanymi w internecie dotyczącymi atrakcji turystycznych, usługodawców, biur podróży, hoteli, restauracji itp. Powstały specjalne portale tematyczne, gdzie można uzyskać nie tylko informacje, ale również opinie osób, które miały okazję wcześniej odwiedzić dane miejsce i skorzystać z oferowanych usług.

Dział: Aktualności

Wycieczki muzealne 2019

piątek, 11 styczeń 2019 15:00

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W roku 2018 zorganizowaliśmy 9 wycieczek (w tym jedną ze względu na spore zainteresowanie dwukrotnie), których tematyka w dużej części dotyczyła historii Kostrzyna, ale również wyjeżdżaliśmy poza teren miasta.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2