Archeolog Krzysztof Socha nominowany

W tegorocznym plebiscycie Gazety Lubuskiej „Osobowość roku” Muzeum Twierdzy Kostrzyn ma swego przedstawiciela. W kategorii kultura nominowany został w powiecie gorzowskim muzealny archeolog Krzysztof Socha.

Nominacja nie jest przypadkowa. Jego dokonania archeologiczne, promowanie historii i osiągnięcia w samym roku 2018 to: odkrycie cmentarzyska germańskiego z pierwszych wieków naszej ery, odkrycie śladów osadnictwa z epoki kamienia, cmentarzyska ludności kultury łużyckiej z epoki brązu, osady ludności grupy górzyckiej kultury łużyckiej w Górzycy, badania archeologiczne na terenie ICT w Kostrzynie, nadzór archeologiczny przy budowie wału przeciwpowodziowego w Słubicach, wydanie publikacji na temat archeologii i architektury kościoła na Starym Mieście, organizacja wycieczki do dwóch siedzib biskupstwa lubuskiego w Górzycy i Lebus, współorganizacja wystawy archeologicznej „Między wojną a pokojem”, wystąpienia na sesjach archeologicznych, wywiad dla „National Geographic”, artykuły w prasie specjalistycznej, nawiązanie kontaktów i współpraca z kilkoma stowarzyszeniami poszukiwaczy i historyków oraz zaangażowanie wolontariuszy do prac na wykopach.

Zwracamy się z prośbą o oddanie głosów na tę kandydaturę, gdyż jesteśmy przekonani, że w pełni zasługuje na ten tytuł. To właśnie dzięki niemu możecie Państwo śledzić na naszej stronie internetowej i na FB informacje na temat odkryć, znalezisk, jakie są naszym udziałem.

Jak oddać głosy i dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie GL i na stronie Muzeum Twierdzy Kostrzyn.