Wycieczki muzealne 2019

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W roku 2018 zorganizowaliśmy 9 wycieczek (w tym jedną ze względu na spore zainteresowanie dwukrotnie), których tematyka w dużej części dotyczyła historii Kostrzyna, ale również wyjeżdżaliśmy poza teren miasta.

Jakiś czas temu zwróciliśmy się z zapytaniem do naszych sympatyków o propozycje wypraw na rok 2019. Kilka pomysłów było iście „egzotycznych” (np. wycieczka do Monachium), kilka bardziej realnych i przystających do naszych możliwości. Przypominamy, iż nie chcemy pełnić roli biura podróży, a organizowane przez nas wycieczki mają charakter edukacyjny związany z historią Kostrzyna i regionu. Tak więc nie możemy spełnić wszelkich życzeń, tym bardziej, że wyjazdy są w dużej mierze finansowane ze środków własnych MTK.

Na rok 2019 przygotowaliśmy dla Państwa następujące propozycje:

 • 27.04. Miasta Nowej Marchii
  (Boleszkowice – Mieszkowice – Moryń)
 • 12.05. 250 lat kostrzyńskich dzwonów
  (Eberswalde – Chorin – Niederfinow)
 • 09.06. – Twierdza z wody – spływ kajakowy wokół Wyspy Odrzańskiej
 • 20.06. Wanderungen durch Mark Brandenburg czyli śladami Fontanego po Łęgach Odrzańskich
  (Bad Freienwalde – Altranft – Wriezen – Letschin)
 • 30.06. Historyczne elektrownie i urządzenia wodne
  (spływ kajakowy Myślą: Dargomyśl – Chwarszczany – Gudzisz)
 • 01.09. Szlakiem pomników wojennych i wojskowych w okolicach Kostrzyna
  (Witnica, Mosina, Tarnów, Lubiszyn, Pszczelnik, Ostrowiec, Barnówko, Dębno)
 • 29.09. Frankfurt nad Odrą – uniwersyteckie miasto Kleista

Szczegółowe informacje podawać będziemy przed wycieczkami, ale już teraz daty naszych wypraw można wpisać do kalendarzy. Oczywiście, zarówno daty wycieczek jak i miejsca docelowe mogą ulec zmianie. Do zobaczenia na historycznym szlaku!