Muzeum Twierdzy Kostrzyn posiada salę konferencyjna, która nadaje się na organizację niewielkich konferencji, szkoleń i seminariów. Sala wyposażona jest w elektronicznie sterowany ekran i projektor, 50 wygodnych krzeseł tapicerowanych z pulpitami do pisania (również dla osób leworęcznych), nagłośnienie, stół prezydialny, 50 zestawów filiżanek do kawy i herbaty, warnik do wody, garderobę, toaletę. Do dyspozycji oddajemy obszerny parking dla samochodów osobowych i autokarów. Wynajem sali odbywa się na podstawie umowy zawieranej zgodnie z Regulaminem wynajmu. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

View the embedded image gallery online at:

Regulamin wynajmu sali (DOC)

Regulamin wynajmu sali (PDF)

Wniosek o wynajem sali (DOC)

Wniosek o wynajem sali (PDF)

Umowa najmu sali konferencyjnej (DOC)

Umowa najmu sali konferencyjnej (PDF)

Cennik wynajmu sali konferencyjnej (DOC)

Cennik wynajmu sali konferencyjnej (PDF)

Ryszard Skałba

mgr Ryszard Skałba

+48 607 770 233

Aldona Rozenblut

Główna księgowa
+48 724 770 380

Magdalena Gagatek

Specjalista ds. administracji i kadr
+48 724 770 410

Brak zdjęcia

Jan Borkowski

pracownik gospodarczy

Muzeum Twierdzy Kostrzyn udostępnia miłośnikom historii gromadzone przez siebie zbiory książkowe oraz czasopisma związane z historią Kostrzyna i okolic, fortyfikacjami, uzbrojeniem itp. Ze zbiorów można korzystać jedynie na miejscu, w aktualnej siedzibie muzeum przy ul. Granicznej w dni robocze w godzinach od 9 do 14. W chwili obecnej nie przewidujemy możliwości wypożyczania publikacji, oferujemy natomiast odpłatne usługi kserograficzne. Pracownicy Muzeum służą pomocą i informacjami na temat zawartości poszczególnych pozycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z Muzealnej Czytelni!

Zasoby udostępnione on-line:

(Archiwa w formacie ZIP)

GAZETA KOSTRZYŃSKA Z LAT 1989-1993:

DWUTYGODNIK KOSTRZYŃSKI Z LAT 1993-1995:

Rada Muzeum Twierdzy Kostrzyn działa na podstawie Uchwały Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Kadencja trwa cztery lata.

Uchwałą Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą XXX/188/21 z dnia 16.11. br. w skład tego gremium weszli:

dr Przemysław Kołosowski – archeolog architektury, doktor historii, regionalista, podróżnik do miejsc zapomnianych, badacz templariuszy, średniowiecza, zwyczajów pogrzebowych. Głównym obszarem jego zainteresowań jest pogranicze nadodrzańskie Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Od 2004 roku zaangażowany jest w ratowanie i restaurację kaplicy templariuszy i joannitów w Chwarszczanach.

Ireneusz Materyński – wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, miłośnik historii Kostrzyna. Zawodowo pełni funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół i z ramienia tej placówki zajmuje się współpracą z kostrzyńskim kołem Związku Sybiraków oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

prof. UAM dr hab. Grzegorz Podruczny - historyk sztuki, specjalista w dziedzinie architektury wojskowej. Jest pracownikiem naukowym i wykładowcą Collegium Polonicum w Słubicach. Prowadzi badania terenowe i archiwalne związane z szeroko pojętą militarną historią naszego regionu, autorem licznych publikacji poświęconych nowożytnym fortyfikacjom na Ziemi Lubuskiej i Śląsku.

Paweł Rychterski – historyk-pasjonat, specjalista od spraw fortyfikacji i militariów. Autor wielu publikacji dotyczących historii obronności, obiektów militarnych Kostrzyna i nie tylko. Przewodnik turystyczny po twierdzy Kostrzyn i jej fortach i dziełach zewnętrznych.

Michał Kunt – radny Rady Miasta Kostrzyn, z której ramienia został desygnowany do prac w Radzie Muzeum. Prawnik z zawodu, historyk z zamiłowania.

Aktu wręczenia nominacji nowym członkom dokonał Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz w dniu 10 grudnia 2021 r.

Regulamin Rady Muzeum Twierdzy Kostrzyn