grudzień 2019 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Spotkanie przedświąteczne

piątek, 20 grudzień 2019 13:06

W dniu 19 grudnia miało miejsce tradycyjne spotkanie przedświąteczne Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Po raz piąty na podsumowaniu mijającego roku pojawili się pracownicy naszej instytucji, członkowie Rady Muzeum oraz  „Przyjaciele MTK”. Tym razem na miejsce spotkania wybrana została restauracja „Duet”.

Dział: Aktualności

Wycieczki muzealne 2020

piątek, 20 grudzień 2019 13:01

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W roku 2019 zorganizowaliśmy 9 wypraw, w których wzięło udział ok. 235 uczestników, z czego prawie połowa to mieszkańcy innych miejscowości.

Dział: Aktualności

Brama Chyżańska odnowiona

piątek, 20 grudzień 2019 13:00

Obiekt Bramy Chyżańskiej został odrestaurowany, a właściwie ze względu na ogrom zniszczeń odbudowany przed kilkunastu laty, w praktyce nigdy nie uzyskał optymalnej dla niego funkcji. Podjęto próby uruchomienia w nim punktu gastronomicznego, jednakże sezonowość Muzeum Twierdzy i peryferyjne położenie bramy nie pozwalały na osiąganie satysfakcjonujących dochodów przez dzierżawców.

Dział: Aktualności

Charytatywny spacer noworoczny

piątek, 06 grudzień 2019 08:55

Dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn Ryszard Skałba zaprasza na spacer po terenie Starego Miasta Kostrzyn wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem w terenie dwóch noworocznych godzin w ramach relaksu po szampańskiej zabawie sylwestrowej!

Dział: Aktualności

Przekazanie eksponatów ze Stalagu

piątek, 06 grudzień 2019 08:54

Przez wiele lat szkoła w Drzewicach (najpierw jako szkoła podstawowa, a obecnie jako gimnazjum) była swoistym społecznym opiekunem terenu cmentarza jeńców wojennych zmarłych, zamordowanych czy zagłodzonych w Stalagu IIIC Alt Drewitz. Opieka ta polegała na fizycznym porządkowaniu terenu cmentarza, ale również na składaniu kwiatów przy okazji obchodów różnicowych, czy też prowadzenie lekcji tematycznych związanych z istnieniem tego obozu.

Dział: Aktualności

Wizyta pracowników IT

piątek, 06 grudzień 2019 08:53

W dniu 5 grudnia mieliśmy okazję po raz ostatni w tym roku oprowadzić gości po terenie Starego Miasta i naszej ekspozycji w Bastionie Filip. Przybyli do nas bowiem przedstawiciele (pracownicy) niemieckich biur i punktów informacji turystycznej z terenu powiatów Oder-Spree oraz Märkisch-Oderland. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu realizowanego przez powiat Odra-Sprewa i powiat krośnieński, sulęciński i słubicki, którego celem jest opracowanie propozycji wycieczek jednodniowych na lewym i prawym brzegu Odry.

Dział: Aktualności