Wizyta pracowników IT

W dniu 5 grudnia mieliśmy okazję po raz ostatni w tym roku oprowadzić gości po terenie Starego Miasta i naszej ekspozycji w Bastionie Filip. Przybyli do nas bowiem przedstawiciele (pracownicy) niemieckich biur i punktów informacji turystycznej z terenu powiatów Oder-Spree oraz Märkisch-Oderland. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu realizowanego przez powiat Odra-Sprewa i powiat krośnieński, sulęciński i słubicki, którego celem jest opracowanie propozycji wycieczek jednodniowych na lewym i prawym brzegu Odry.

Wprawdzie Kostrzyn położony jest w powiecie gorzowskim, ale nasze muzeum jest tak atrakcyjne, iż uznano, że należy je ująć w propozycjach wycieczkowych. Kilkunastu przedstawicieli punktów IT zrzeszonych w Tourismusverband Seenland Oder-Spree (Kraina Jezior Odra-Sprewa) obejrzało najpierw przy kawie w sali wykładowej prezentację naszego muzeum przygotowaną przez dyr. Ryszarda Skałbę, a następnie udało się z nim jako przewodnikiem na spacer po Starym Mieście i do Bastionu Filip. Mimo niskich temperatur spacer w słońcu był przyjemny, a nasz kompleks muzealny wzbudził spore zainteresowanie i wywarł wielkie wrażenie na gościach mimo prowadzonych w bastionie prac naprawczo-konserwacyjnych. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej wizycie turyści niemieccy otrzymają więcej sprawdzonych i rzetelnych informacji na temat funkcjonowania naszej placówki i jej oferty. Do rozpoczęcia nowego sezonu jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz musimy pracować nad pozyskaniem zwiedzających i poszerzeniem kręgu naszych klientów.