luty 2021 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Utracone miasto rodzinne

poniedziałek, 15 luty 2021 20:07

W październiku 2017 r. Muzeum Twierdzy Kostrzyn przystąpiło w ramach porządkowania terenu Starego Miasta do odgruzowania pasażu prowadzącego z rynku do Scharrnstraße (Jatka). Podczas prac ziemnych prowadzonych w okolicy ruiny ratusza natrafiliśmy na piwniczkę, w której odnaleźliśmy przedmioty osobistego użytku. Były to najprawdopodobniej rzeczy ostatniego niemieckiego burmistrza Kostrzyna Hermanna Körnera.

Dział: Aktualności

Bastiony we władaniu nietoperzy

poniedziałek, 15 luty 2021 20:02

Od początku funkcjonowania ekspozycji muzealnej w Bastionie Filip jest ona zamykana dla turystów na okres jesienno-zimowy. Nie tylko ze względu na panujący wówczas we wnętrzach mikroklimat (zimno i wilgoć), ale głownie ze względu na hibernujące w pomieszczeniach bastionu latające ssaki, czyli nietoperze. Znajdują się one pod ścisłą ochroną, szczególnie podczas zimowej hibernacji.

Dział: Aktualności

„Przez pryzmat czasu”

poniedziałek, 15 luty 2021 20:00

Muzeum Twierdzy Kostrzyn już od dawna i chętnie współpracuje przy różnych okazjach z mediami. Można tutaj wymienić zarówno różne kanały telewizyjne, radio, prasę czy różnego rodzaju kanały internetowe. Do szczególnie owocnej należy kooperacja z regionalnym oddziałem Telewizji Polskiej z Gorzowa Wielkopolskiego. Każdorazowo, gdy w muzeum lub w regionie dzieje się coś „historycznego” lub „muzealnego” możemy być pewni wizyty ekipy telewizyjnej.

Dział: Aktualności