Przekazanie broni

W dniu 24 lipca br. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie po raz kolejny przekazała naszemu muzeum egzemplarze broni znajdujące się w policyjnym depozycie. Otrzymaliśmy kilka egzemplarzy broni długiej i kilka egzemplarzy broni krótkiej, m. in. karabin Mosin, karabin Flobert, karabin Lebel, pistolet Mauser, pistolet Vis czy rewolwer Nagant.

Część egzemplarzy znajduje się w bardzo dobrym stanie, część posiada mniejsze lub większe uszkodzenia. Przy przekazywaniu broni obecni byli z ramienia policji pochodzący z Kostrzyna komisarz Tomasz Chichłowski oraz pan Marek Zalewski z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a z ramienia Muzeum dyr. Ryszard Skałba, Jerzy Dreger oraz nasza stażystka Małgorzata Jaraczewska. Ponieważ tego dnia policja obchodzi swoje święto, delegacja MTK przekazała list gratulacyjny z życzeniami dla komendanta wojewódzkiego i wszystkich podległych mu funkcjonariuszy. Nie była to pierwsza akcja przekazania broni naszej placówce. Poprzednio podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu ub. r. Pisaliśmy o tym w naszych aktualnościach. Policji dziękujemy za przekazane eksponaty – w przyszłym roku zaprezentujemy je na specjalnie przygotowanej wystawie. Tymczasem muszą przejść etap zainwentaryzowania w naszych kartotekach i konserwacji i poczekać na odpowiedni czas w naszym sejfie.