wrzesień 2021 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Odra. Nasza rzeka – otwarcie wystawy

czwartek, 30 wrzesień 2021 15:03

Muzeum Twierdzy Kostrzyn zostało zmuszone ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju do ograniczenia swej aktywności, jeśli chodzi o organizację wszelkiego rodzaju imprez, wycieczek muzealnych czy spotkań dla szerszych grup odbiorców. W tym czasie nasza praca ma charakter bardziej koncepcyjny i naukowy. Jednym z efektów tej pracy jest wystawa „Odra. Nasza rzeka”. Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Miejskie Viadrina we współpracy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn w ramach projektu „Zaangażowani w Odrę”.

Dział: Aktualności

Wyjazdy służbowe

czwartek, 30 wrzesień 2021 15:02

Nasza praca, to nie tylko codzienne czynności muzealne na miejscu, ale również czasem konieczne są i wskazane wyjazdy poza Kostrzyn. W ostatnim czasie miały miejsce dwie takie podróże służbowe.

Dział: Aktualności

Wycieczki szkolne i lekcje muzealne

czwartek, 30 wrzesień 2021 15:00

Jak na prawdziwa twierdzę przystało, przeżywamy obecnie istne oblężenie grup szkolnych (i nie tylko). Od połowy września praktycznie codziennie prowadzimy zajęcia edukacyjne oraz oprowadzamy po Starym Mieście dzieci i młodzież z różnych grup wiekowych ze szkół i innych instytucji oświatowych z całego regionu. Nasz edukator muzealny Jerzy Dreger wspomagany oczywiście przez pozostałych pracowników MTK jest eksploatowany dość intensywnie.

Dział: Aktualności

Łowcy cieni – gra detektywistyczna

czwartek, 30 wrzesień 2021 14:59

Na zlecenie Instytutu Pileckiego w Berlinie została opracowana gra komputerowa pod tytułem „Łowcy cieni - sprawa Reinefartha”. Jest to narracyjna gra detektywistyczna, która należy do gatunku click and point adventures (wskaż i kliknij). Gracz wciela się w rolę prokuratora , który w 1960 roku rozpoczyna pracę we Flensburgu.  Jego zadaniem jest rozwiązać sprawę tytułową i ustalić, czy Heinz Reinefarth jest winny zarzuconych mu przestępstw.

Dział: Aktualności

Archeolodzy na Warnikach

czwartek, 09 wrzesień 2021 12:23

Od lipca 2021 r. archeolodzy z naszego muzeum prowadzą stały nadzór archeologiczny nad przebudową ul. Osiedle Warniki i ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Ku zaskoczeniu budowlańców i naszemu pod koniec sierpnia br. dokonaliśmy odkrycia nieznanego wcześniej stanowiska archeologicznego.

Dział: Aktualności