październik 2021 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Rozbiórka mostu kolejowego na Odrze

piątek, 22 październik 2021 12:06

Dzieje kostrzyńskich mostów na Odrze i Warcie są bardzo burzliwe. Budowane, rozbierane, niszczone, uzupełniane, remontowane zmieniły na przestrzeni lat swój kształt, wygląd i stan. Za sztandarowym przykład takich losów może posłużyć most kolejowy na Odrze, który pod koniec  marca 1945 r. wysadzony został przez wycofujących się z Kostrzyna Niemców, a następnie odbudowany w celu przywrócenia ruchu kolejowego na trasie w kierunku Berlina.

Dział: Aktualności

Promocje książek u sąsiadów

piątek, 22 październik 2021 12:04

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy zaproszenie na dwa wydarzenia u naszych sąsiadów związane z promocją książek. 13 października gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Dębnie, gdzie nasz dobry znajomy, regionalista rodem z Wołowa, Józef Piątkowski zaprezentował swoje najnowsze opracowanie „Katarzyna Brunszwicka. Mütter Käthe 1516-1574".

Dział: Aktualności