Strefa relaksu na Starym Mieście

Kostrzyńskie Stare Miasto wraz z twierdzą i ekspozycją muzealną w Bastionie Filip stanowi bez wątpienia największą atrakcję turystyczną w naszym mieście. Oprócz historycznego charakteru Starówka posiada jeszcze jeden istotny walor – stanowi oazę spokoju i wabi bogactwem natury. Nie przez przypadek kostrzynianie wybierają to miejsce za cel swoich niedzielnych (i nie tylko) spacerów.

Od zawsze ten teren był traktowany jako teren rekreacyjny, gdzie bezpiecznie można spędzić czas, również z dziećmi. Nierzadko odwiedzają nas grupy przedszkolne czy wycieczki klasowe. Na terenie Starówki organizowane są również spotkania przy ognisku. Z możliwości tej skorzystali m. in. harcerze, wędkarze, motocykliści, sportowcy, pogranicznicy czy seniorzy. W dniu dzisiejszym (19.06.) zawitało do nas 60 uczniów kostrzyńskiego Gimnazjum nr 1, którzy nie tylko urządzili sobie ognisko przy Bastionie Filip, ale również skorzystali z możliwości bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji. Muzeum Twierdzy Kostrzyn oferuje wynajem, użyczenie terenu na organizację spotkań i imprez, oczywiście z zachowaniem pewnych zasad i reguł. Nie na wszystko możemy się zgodzić. Przypominamy, iż dysponujemy namiotem na 80 osób, ławostołami z 80 miejscami siedzącymi, nagłośnieniem, zapewniamy drewno na ognisko i szpikulce do pieczenia kiełbasek. Opłaty ustalane są indywidualnie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Informujemy jednocześnie, iż imprezy i libacje organizowane na dziko (a takowe też się niestety zdarzały, z aktami wandalizmu włącznie) mogą zakończyć się w nieprzyjemny sposób dla uczestników. Szanujmy to miejsce!