Otwieramy Bastion Filip

9 kwietnia uruchomiliśmy po zimowej przerwie punkt IT w Bramie Berlińskiej. Z udostepnieniem turystom Bastionu Filip trzeba było troszkę poczekać. Wyjątkowo długo zimowały w nim nietoperze (w lutym naliczyliśmy 23 osobniki), z których ostatni opuścił podziemia tuż przed świętami. Po przeprowadzeniu w szybkim tempie niezbędnych prac swoje podwoje Filip otworzy dla zwiedzających w sobotę, 23 kwietnia. Będzie to efektowne rozpoczęcie sezonu połączone z Wiosennymi Manewrami Militarnymi.

Bastion Filip czynny będzie w dni powszednie w godzinach od 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00), w weekendy od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:00). Jak co roku pojawią się w nim nowe elementy na ekspozycji, którą systematycznie drobnymi kroczkami uzupełniamy. O fragmencie rozebranego mostu kolejowego na Odrze już wspominaliśmy. W najbliższym czasie nasze monitory z ekranami dotykowymi wzbogacą się o kolejne filmy i prezentacje. Wspominaliśmy również o nowych cenach biletów. Drastyczny wzrost kosztów utrzymania obiektów (w szczególności kosztów energii) zmusił nas do podniesienia opłat za wstęp. Jednocześnie poszerzyliśmy grono osób uprawnionych do zniżki. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce „Cennik”. Dniem, w którym za wstęp do Bastionu nie będziemy pobierać opłat, będzie w tym sezonie piątek. Dotyczy to samego wstępu, a nie oferowanych przez nas usług.

Dni i godziny otwarcia mogą ulegać okresowo zmianom, dlatego na wszelki wypadek przed planowaną wizytą u nas zalecamy śledzić nasze komunikaty. Zapraszamy!