wrzesień 2018 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Poczdamskie pałace

piątek, 07 wrzesień 2018 13:25

W ramach obchodów Dni Twierdzy nasze muzeum zorganizowało w dniu 02.09. br. wycieczkę autokarową do stolicy Brandenburgii Poczdamu. Był to bardzo intensywny dzień. Rozpoczęliśmy od zwiedzania pałacu Cecilienhof, ostatniego pałacu wzniesionego przez ród Hohenzollernów, w którym to w 1945 r. toczyły się obrady Konferencji Poczdamskiej.

Dni Twierdzy głośne i kolorowe

piątek, 07 wrzesień 2018 13:23

Za nami 19 edycja Dni Twierdzy. Tym razem ograniczymy naszą relację do najważniejszych informacji. Tegoroczne Dni Twierdzy otworzył oficjalnie s sobotnie popołudnie 01.09. br. Wiceprzewodniczący Rady Miasta, jednocześnie członek Rady Muzeum Michał Kunt.

X lat Muzeum Twierdzy

piątek, 07 wrzesień 2018 13:16

To był wspaniały wieczór… 10 lat istnienia i działalności wydaje się być niewielkim okresem czasu. Jednakże w ciągu nawet niewielu lat można dokonać wielu rzeczy. I z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że tak jest w przypadku Muzeum Twierdzy. Jubileuszowy wieczór miał miejsce 31.08. br. w ECS Kręgielnia. Na sali zgromadziło się ok. 120 osób, w tym wielu zacnych gości z kraju, zagranicy i samego Kostrzyna.

„Westerplatte” w nowej wersji

piątek, 07 wrzesień 2018 13:15

Kolejny Wieczór Filmowy z historią za nami. Po raz kolejny udało się przyciągnąć na seans widzów w różnym wieku. "Westerplatte" w reżyserii Stanisława Różewicza na dużym ekranie Kina za rogiem  i po rekonstrukcji cyfrowej zrobiło olbrzymie wrażenie na oglądających. Pomimo wielu lat od nakręcenia filmu (1967 rok) dalej może się on podobać.