W kręgu ognia – Noc Muzeów

Od kilku lat Muzeum Twierdzy Kostrzyn włącza się w znaną już w całej Europie akcję pod wspólną nazwą "Noc Muzeów". Ze względu na specyfikę i lokalizację naszej placówki noc w naszym wydaniu jest raczej późnym wieczorem, co nie przeszkadza w atrakcyjnym spędzeniu kilku godzin na terenie Starego Miasta i twierdzy. Tegoroczne wydarzenie zatytułowaliśmy "W kręgu ognia", gdyż to ogień będzie nam towarzyszył tego wieczoru.

Oto program imprezy:
18:00 – Archeologiczne warsztaty dla dzieci do lat 12 – w tym gry i zabawy, namiot templariuszy, poszukiwanie skarbów itp. (Ruina kościoła Marienkirche)
21:00 – Zwiedzanie Starego Miasta w świetle pochodni (start w Bramie Berlińskiej)
22:30 – Teatr ognia – pokazy żonglerki (Bastion Filip)
23:00 – Ognisko (Bastion Filip)

Bastion Filip otwarty będzie tego dnia od godz. 10:00 do 17:00, a wieczorem (z wolnym wstępem) od godz. 18:00 do godz. 23:00.

Przewidziano również stoisko małej gastronomii (grill bez napojów alkoholowych).

Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz), przebieg imprezy może ulec zmianie włącznie z odwołaniem wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!