Pierwszy emeryt w MTK

Muzeum Twierdzy Kostrzyn zostało oficjalnie zarejestrowane w II poł. 2008 r. Od początku istnienia jego kadrę stanowiło siedmiu pracowników. Jednym z nich był Tomasz Głębocki, który nieprzerwanie aż do tego roku zatrudniony był jako pracownik gospodarczy. Do jego zadań należała najogólniej rzecz ujmując dbałość o teren Starego Miasta. Składało się na to utrzymanie czystości, koszenie trawy, uprzątanie ulic i chodników, odśnieżanie terenu, utrzymanie sprawności oraz obsługa urządzeń, sprzętu i instalacji, a także wszelkie drobne prace remontowe i naprawcze. Od chwili utworzenia muzeum minęło 13 lat i pan Tomek „nie wiadomo kiedy” osiągnął odpowiedni wiek i podjął  decyzję o przejściu na emeryturę.

Ostatnim dniem jego pracy będzie 25 maja br. Spotkanie pożegnalne miało już jednak miejsce w minionym tygodniu. Na spotkaniu pojawili się zarówno obecni jaki i byli pracownicy Muzeum Twierdzy. Oczywiście były wspomnienia, upominki i krótkie spotkanie towarzyskie. Jest to nasz pierwszy emeryt i zawsze tego typu pożegnania wywołują wzruszenie, co też miało miejsce i tym razem. Naszemu pierwszemu emerytowi dziękujemy za wieloletnią współpracę, życzymy wszystkiego najlepszego „na nowej drodze życia”, realizacji zamierzeń i planów, na które wcześniej brakowało czasu, zdrowia i wielu lat życia. Mamy nadzieje, że jeszcze nie raz powitamy emeryta na terenie Starego Miasta jako turystę i spacerowicza.