Miejska gra familijna

Już od 01.08.2020 r. serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zarówno Kostrzyna nad Odrą jak i regionu (w szczególności dzieci) do wspólnej zabawy. Będzie to gra opracowana przez Urząd Miasta pod nazwą  „Zadania Odkrywcy Kostrzyna nad Odrą”. Gra przeznaczona jest dla wszystkich, jednakże najmilej widziana grupą są dzieci.

Celem gry jest wykonanie 14 zadań w towarzystwie Krasnala Kostka, który za pomocą deklamowanego wiersza wskazuje miejsca warte zobaczenia w Kostrzynie nad Odrą. Zadania należy wykonać zgodnie z poleceniami zawartymi na karcie „Zadania odkrywcy”. Mapkę tę można albo pobrać samemu z sieci i wydrukować, albo gotowe egzemplarze uzyskać w Muzeum Twierdzy (Punkt  Informacji Turystycznej w Bramie Berlińskiej), Bibliotece Miejskiej, w siedzibie PN „Ujście Warty” oraz w Urzędzie Miasta Kostrzyn w godzinach urzędowania. W Bramie Berlińskiej znajduje się też jedna z pieczątek, którą trzeba uzyskać na potwierdzenie wykonania zadania nr 6. Przy okazji można przystawić sobie również naszą muzealna pieczątkę ozdobną. Ostatnie zadanie, to wizyta w UM. Tam każdy z odkrywców, który wykona wszystkie zadania, otrzyma medal odkrywcy Kostrzyna nad Odrą oraz nagrody: kubek, worko-plecak oraz latarkę. Jeśli zadania wykonują dzieci do lat 15, wówczas towarzyszący im opiekun otrzyma koszulkę. Odkrywanie Kostrzyna czas zacząć!