Otwieramy Filipa

Po ponad półrocznej przerwie ponownie udostępniamy podwoje Bastionu Filip dla zwiedzających! To był i nadal jest trudny okres dla nas, kiedy przy braku jakichkolwiek przychodów (zamknięcie muzeum i odwołanie oprowadzania wszystkich wcześniej zgłoszonych grup turystycznych) zmuszeni jesteśmy ponosić dodatkowe, nieplanowane i nieprzewidziane wydatki. W miniony weekend udało nam się otworzyć punkt IT w Bramie Berlińskiej, w najbliższy weekend startujemy z Bastionem Filip.

Wcześniej oprócz koniecznych prac konserwacyjnych oraz pracami nad poszerzeniem naszej ekspozycji o nowe interesujące elementy, przeprowadziliśmy czynności mające na celu poprawienie bezpieczeństwa. Wykonany został coroczny przegląd instalacji klimatyzacyjno-nawiewowej, wszystkie pomieszczenia poddano ozonowaniu w celu likwidacji ewentualnych wirusów, grzybów i bakterii, na ladzie ustawiliśmy osłonę szklaną. Będzie też obowiązkowe odkażanie rąk i używanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych (bez nich nie moglibyśmy korzystać z ekranów dotykowych). Zasady przebywania, zwiedzania i korzystania z obiektu i ekspozycji prezentujemy poniżej. Wywieszone zostaną one również na tablicach informacyjnych i w samym Bastionie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie tych reguł. Mamy też informacje odnośnie biletów wstępu: po 5 latach podnosimy ich cenę. Od teraz bilet normalny kosztować będzie 10 zł, a ulgowy 5 zł. Nie jest to związane z pandemią, ale z sytuacją na rynku oraz zwiększonymi kosztami eksploatacji obiektu (energia, konieczne koszty konserwacji). Każdy zwiedzający otrzyma za to oprócz paragonu pamiątkowy, kolorowy bilet, który będzie mógł zachować sobie jako potwierdzenie pobytu w naszym muzeum. O nowościach na ekspozycji pisaliśmy już wcześniej. Zapraszamy w związku z tym nie tylko tych, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć naszej ekspozycji, ale również tych, którzy już w przeszłości odwiedzili nasze progi. Obejrzeć będzie można kolejne, dotychczas nie prezentowane eksponaty związane z przeszłością naszego miasta-twierdzy.

Bastion Filip czynny będzie przejściowo tylko w weekendy od godz. 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00). Zalecamy korzystanie z parkingu przy Hotelu Bastion. Zapraszamy!

------------------------------------------------------------

Wytyczne dla odwiedzających Bastion Filip

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz personelu, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

  1. Po wejściu należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
  2. Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa.
  3. W Bastionie może przebywać jednorazowo maksymalnie 30 osób.
  4. Nie wolno przekraczać wyznaczonej linii podczas obsługi.
  5. Należy zachować 2 metry odstępu w ewentualnej kolejce.
  6. Nie należy dotykać gablot i eksponatów za wyjątkiem ekranów dotykowych, które uruchamiamy wyłącznie poprzez rękawiczkę ochronną.
  7. Rekomendowana jest płatność kartą.

------------------------------------------------------------

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w Kostrzynie!