Wycieczki muzealne 2020

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. W roku 2019 zorganizowaliśmy 9 wypraw, w których wzięło udział ok. 235 uczestników, z czego prawie połowa to mieszkańcy innych miejscowości.

Uczestnicy naszych wypraw przyjechali do nas m. in. ze Szczecina, Poznania, Krzyża Wlkp., Zielonej Góry, Gorzowa, Witnicy, Słubic, Dębna, Rzepina, Frankfurtu, Reitwein i kilku okolicznych miejscowości. Organizowane przez nas wycieczki mają charakter edukacyjny związany z historią Kostrzyna i regionu i nie możemy zastępować biur podróży, które organizują wyjazdy do odległych miejsc. Nie możemy spełnić wszelkich życzeń wyrażanych przez uczestników tegorocznych wypraw, tym bardziej, że wyjazdy są w dużej mierze finansowane ze środków własnych MTK. Nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam na pokrycie wszystkich kosztów wyjazdów, stąd też nadal uczestnicy będą musieli w kilku przypadkach liczyć się z koniecznością partycypacji w kosztach. Na rok 2020 przygotowaliśmy dla Państwa następujące propozycje:

  • 18.04. Forsowanie Odry – spływ kajakowy (Czelin – Gozdowice – St. Łysogórki)  z udziałem w obchodach rocznicowych
  • 10.05. Romantyczny spacer po Dąbroszynie (kościół, park dolny, park górny, folwark)
  • 06.06. Twierdza z wody – spływ kajakowy wokół Wyspy Odrzańskiej (Kostrzyn na fali)
  • 27.06. Stare Miasto Kostrzyn dendrologicznie – spacer botaniczny
  • 22.08. Muzeum Lubuskie: Santok, Gorzów, Bogdaniec (Święto Chleba)
  • 04.09. Seelow – z wizytą u sąsiadów (Dni Seelow)

Szczegółowe informacje podawać będziemy przed wycieczkami, ale już teraz daty naszych wypraw można wpisać ołówkiem do kalendarzy. Oczywiście, zarówno daty wycieczek jak i miejsca docelowe mogą ulec zmianie. Do zobaczenia na historycznym szlaku!

Szanowni Państwo, ponawiamy prośbę o podejmowanie rozważnych decyzji przy zapisywaniu się na organizowane przez nas wycieczki. Jest nam przykro, gdy na miejscu zbiórki nie stawiają się osoby, które przesłały nam swoje zgłoszenie. Nie tylko tracimy czas oczekując na kogoś, kto pozostał w domu, ale tracimy miejsce na wycieczce, z którego chętnie skorzystałyby inne osoby. Dodatkowo nie bez znaczenia są kwestie finansowe: zamawiamy autokar, zamawiamy przewodników i załatwiamy wstęp do obiektów na konkretną ilość osób. Niestawienie się zapisanego uczestnika powoduje, że Muzeum musi do poniesionych wydatków dołożyć kolejną kwotę płacąc za nieobecnych. Prosimy o zrozumienie

UWAGA! TERMINARZ NIEAKTUALNY!