„Twierdza z wody” po raz kolejny

W ramach XX Dni Twierdzy Kostrzyn Muzeum Twierdzy proponuje w sobotę, 31 sierpnia, obejrzenie kostrzyńskiej twierdzy z poziomu naszej rzeki granicznej Odry. Trasa prowadzić będzie od Bastionu Filip w dół rzeki do ujścia Kanału Przeciwpowodziowego (Vorflutkanal), nim pod prąd wokół Wyspy Odrzańskiej do ujścia kanału na południe od kostrzyńskiej twierdzy iż powrotem na przystań.

Trasa dość wymagająca, trzeba włożyć będzie trochę wysiłku w pokonanie szlaku wodnego i kilku przeszkód na trasie, które ze względu na niski stan wody zmuszają do przenoszenia kajaków. Przewodnikiem wodniackim będzie Jacek Juskowiak z Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych, a przewodnikiem historycznym Jerzy Dreger z Muzeum Twierdzy. Spływ odbędzie się bez względu na pogodę. Prosimy o odpowiednie dobranie odzieży. Ilość miejsc ograniczona (18), decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 19.08. br. (lub do wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (imię, nazwisko, adres, PESEL, nr telefonu) wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na cele związane ze spływem. Dzieci i młodzież do lat 16 mogą płynąć wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Koniecznym jest posiadanie dokumentu tożsamości (wpływamy na teren Niemiec). Spływ jest bezpłatny, koszty pokrywa Muzeum Twierdzy. Prosimy o przemyślane zapisy, aby nie blokować miejsc! Zapraszamy 31 sierpnia do Bastionu Filip na godz. 10:00 (spływ zakończy się ok. godz. 13:00)