Sukces kina plenerowego

Drugi seans Kina Letniego przyciągnął w sobotę 27 lipca na Stare Miasto zdecydowanie większą ilość uczestników, niż dwa tygodnie wcześniej. Być może przyczyniły się do tego pozytywne opinie odnośnie poprzedniej projekcji zaoferowanej bezpłatnie mieszkańcom Kostrzyna przez Telemond Holding przy współpracy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Dość powiedzieć, że firma „od ekranu” kilkakrotnie uzupełniała widownię o kolejne partie leżaków dla ciągle przybywających widzów. Wcześniej jednak tak jak poprzednio miał miejsce pokaz sceniczny.

Jako pierwszy zaprezentował się DJ Dees ze składanką muzyki mechanicznej. Bardzo dobrze został przyjęty występujący po nim kostrzyński zespół The Black Birds z programem złożonym z własnych piosenek i z coverów. Wokalistka zachęcała widownię do wspólnej zabawy, co poniekąd się udało. Gdyby koncert był dłuższy, z pewnością więcej osób ruszyłoby do tańca w rytm muzyki. Przed samą projekcją filmową można było ogrzać się przy ognisku, usmażyć na nim przygotowane przez klub GISO „zestawy kiełbaskowe”, zakupić ciasto oferowane przez Fundację Zespołu Roll-Dance, pop-corn, piwo i ułożyć się wygodnie na leżaku. O samym filmie pisać nie będziemy, każdy ma z pewnością swoją opinię. Ogromny ekran, znakomite nagłośnienie, odludzie i gwiaździste niebo przyczyniły się z pewnością do klimatycznego odbioru Kina Letniego. Wysyłane smsami ostrzeżenia o nadciągających burzach i silnym wietrze na szczęście się nie sprawdziły. Około północy wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do domów.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Holdingowi Telemond za wybór terenu Starego Miasta na realizację swego projektu (szczególne pozdrowienia kierujemy w stronę pani Marioli Makowskiej), firmie GISO za obsługę techniczną imprezy i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia. Wyrażamy jedynie taką nadzieję, że Telemond nie poprzestanie na tych dwóch seansach i że jeszcze nie raz spotkamy się na Starym Mieście z dużym ekranem w tle. Prosimy o wyrażenie swojej opinii na profilu Holdingu na Facebooku, co z pewnością będzie miało wpływ na decyzje kierownictwa firmy.