Polandrockowe Pompeje

Stare Miasto Kostrzyn jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nie inaczej jest z uczestnikami kostrzyńskiego festiwalu „Przystanek Woodstock” (od ubiegłego roku „Pol`and`Rock Festival”), którzy tłumnie przybywają w okresie festiwalowym na kostrzyńską Starówkę. Jedni w celu poznania pasjonującej historii miasta-twierdzy, inni w celu zażycia relaksu i ochłody na trawiastym i zadrzewionym terenie z dala od zgiełku, ścisku, hałasu i kurzu panującego na festiwalowym polu. Dla obu tych celów Stare Miasto nadaje się wręcz idealnie.

Muzeum Twierdzy Kostrzyn przygotowało podobnie jak w minionym roku dla polandrokowiczów ofertę specjalną: dwugodzinne zwiedzanie ruin Starego Miasta, twierdzy i ekspozycji w Bastionie Filip z przewodnikiem muzealnym. Codziennie od czwartku do soboty (1-3 sierpnia) o godz. 11:00 i godz. 13:00 nasz przewodnik czekał będzie na chętnych i zainteresowanych przy Bramie Berlińskiej, ul. Graniczna 1 (50 m od siedziby Muzeum na byłym przejściu granicznym). Wycieczki odbędą się niezależnie od ilości uczestników. Koszt zwiedzania obejmujący usługę przewodnicką oraz wstęp do Bastionu Filip wynosi po zastosowaniu 50% zniżki dla uczestników niezależnie od ich wieku i statusu zawodowego 6 zł od osoby, a opłata pobierana będzie przed wyruszeniem na spacer. Zachęcamy naszych gości do skorzystania z naszej oferty i gwarantujemy, że nikt nie pożałuje poświęconego na tę atrakcję czasu i wydanych pieniędzy.