Schody na Bramie Berlińskiej – konkurs fotograficzny

Jak wcześniej sukcesywnie informowaliśmy, zapuszczone i od lat zarośnięte historyczne schody prowadzące na cmentarz usytuowany na Bastionie Król zostały przez pracowników MTK odkrzaczone i oczyszczone. Była to istna plątanina zarośli, a przecież schody te pamiętają niejedno wydarzenie.

To nimi wchodzili w czasach PRLu przedstawiciele najwyższych władz partyjnych, państwowych i wojskowych w celu złożenia kwiatów lub wieńców przy pomniku na cmentarzu żołnierzy radzieckich, to na nich odbywały się różnorakie spektakle i prezentacje artystyczne, to na nich chętnie fotografowali się kostrzynianie. Schody oczywiście wymagają remontu, czas i roślinność zrobiły swoje, ale przy zachowaniu ostrożności można się po nich bezpiecznie poruszać. Schody prowadzą bezpośrednio na platformę widokową nad Bramą Berlińską z widokiem na ulicę Berlińską w kierunku południowym i rejon byłego przejścia granicznego w kierunku północnym. Zabroniony jest dalszy spacer w kierunku Bastionu Król ze względu na jego zły stan techniczny (zawalenie się muru nadszańca w tym roku powinno być wystarczającym ostrzeżeniem) oraz niestabilność barierek na koronie muru kurtynowego (ryzyko upadku z dużej wysokości w stronę fosy). Odpowiednie znaki zostały ustawione.

Aby jednak schody nie były tylko martwymi schodami ogłaszamy konkurs fotograficzny: fotografie osób wykonane na schodach. Nie czynimy tu żadnych ograniczeń: mogą to być zdjęcia poważne lub szalone, rodzinne, grupowe lub indywidualne, pozowane lub spontaniczne, ze zwierzętami lub akcesoriami, w ubraniu lub przebraniu, w słońcu lub deszczu,  kolorowe i czarno białe, w pionie i poziomie. Nie mogą to być oczywiście zdjęcia obsceniczne czy obrażające jakiekolwiek uczucia religijne. Warunkiem jest przesłaniem maksymalnie 3 zdjęć w dowolnej ilości o rozdzielczości minimum 300 dpi mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14 sierpnia 2019 r. z podaniem imienia i nazwiska autora oraz zgodą na opublikowanie fotografii przez Muzeum Twierdzy na stronie internetowej, na FB oraz w materiałach promocyjnych. Dla autorów 5 najciekawszych zdjęć przygotowaliśmy upominki (akcesoria fotograficzne) o łącznej wartości 2 tys. złotych. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Dni Twierdzy w dniu 31 sierpnia br. Zachęcamy do udziału w konkursie! Zastrzegamy sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.