Wystawa dzwonków

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w twierdzy kostrzyńskiej miała miejsce prelekcja i otwarcie wystawy poświęconej dzwonkom z całego świata. Marian Łysakowski, kolekcjoner z Zielonej Góry zgromadził kilkaset egzemplarzy różnorakich dzwonów, dzwonków i dzwoneczków, z czego sporą ilość prezentujemy w Bramie Berlińskiej.

Dzwonki są opisane, podano kraj ich pochodzenia i inne informacje dotyczące ludwisarstwa. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z okazji i zwiedzenia tej nietypowej ekspozycji, która pozostanie w Kostrzynie tylko do 3 czerwca br. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, gdyż część dzwonków znajduje się w otwartych instalacjach i można nimi podzwonić. Szkoda nie wykorzystać takiej okazji! Wystawę można obejrzeć bezpłatnie w godzinach otwarcia Bramy Berlińskiej (od wtorku do piątku od 10 do 16, w weekendy od 10 do 18). Wstęp na wystawę jest wolny.