Członkostwo w stowarzyszeniu Seelow

Muzeum Twierdzy Kostrzyn przywiązuje jako placówka zajmująca się również obsługą ruchu turystycznego wagę do promocji na rynku turystycznym w kraju i zagranicą. Bierzemy udział w targach branżowych, publikujemy reklamy i informacje w katalogach i czasopismach ukierunkowanych na turystów.

Jesteśmy członkami Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR, za pośrednictwem której prowadzimy działania marketingowe starając się dotrzeć z nasza ofertą do jak największej liczby zainteresowanych. Z racji położenia i materii, jaką się zajmujemy, ważnym dla nas jest również rynek niemiecki. Postanowiliśmy więc przystąpić jako Muzeum Twierdzy do niemieckiego stowarzyszenia Tourist-Information „Oderbruch und Lebuser Land“ e.V. z siedzibą w Seelow. Obszarem działania stowarzyszenia  jest teren, którego granice wyznaczają w przybliżeniu miasta Bad Freienwalde i Frankfurt oraz Müncheberg i Kostrzyn. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest wspieranie turystyki w regionie, koordynowanie działań marketingowych i współpracy podmiotów z branży, organizacja przedsięwzięć turystycznych oraz prowadzenie punktu IT. W dniu 19.02. br. podjęto uchwałę przyjmującą nas w poczet członków stowarzyszenia. Wierzymy, iż przynależność do tego gremium ułatwi nam dostęp do kolejnych kanałów informacji i dotarcie z naszą ofertą do kolejnych klientów – miłośników historii.