Prelekcja w Witnicy

19 lutego 1473 r. w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik – polski astronom, autor dzieła De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich). Wiele szkół w Polsce nosi imię tego naukowca. Jedną z nich jest Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy, który od 1970 r. nosi imię tego wybitnego polskiego uczonego. Na zaproszenie dyrektora placówki Adriana Wośkowiaka nasz przedstawiciel, archeolog Krzysztof Socha, wziął udział w dniu 20 lutego br. w obchodach święta patrona szkoły.

Obecność Krzysztofa Sochy miała charakter nie tylko kurtuazyjny, ale i edukacyjny. Wygłosił on bowiem przed audytorium złożonym z licznie zgromadzonych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości ilustrowaną prelekcję „Stare Miasto Kostrzyn – Kostrzyńskie Pompeje”. Podczas prelekcji zaprezentował on historię Kostrzyna, obecny wygląd Starego Miasta oraz działalność Muzeum Twierdzy. Prelekcja spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów, jak i nauczycieli. Uczestnicy spotkania wyrazili ochotę odwiedzenia tego miejsca i naszej ekspozycji muzealnej w zbliżającym się sezonie turystycznym. Serdecznie zapraszamy!