Blaski i cienie Bastionu Filip

We wtorek 12 lutego w siedzibie Oddziału PTTK Ziemia Gorzowska pojawił się pracownik Muzeum Twierdzy Kostrzyn Jerzy Dreger, który przybyłym na spotkanie krajoznawcom zaprezentował prelekcję „Blaski i cienie Bastionu Filip Muzeum Twierdzy Kostrzyn”.

Jak napisali w relacji gospodarze spotkania: „ Jerzy Dreger – historyk młodego pokolenia o wielkiej pasji do historii nowożytnej i fortyfikacji, aktywny poszukiwacz artefaktów z przeszłości, a także członek grup rekonstrukcyjnych, dociekliwy i błyskotliwy gawędziarz prowadzący z wprawą słuchacza i widza – młodsza wersja Wołoszańskiego. Dziś z pasją i charyzmą Jerzy Dreger powiódł nas w świat kostrzyńskiej twierdzy. Filip, Król, margrabia Jan, alchemicy i tajemnice były tuż obok nas. Prawdziwa intelektualna uczta. Dziękujemy Jurku!” Ze swej strony dziękujemy Prezesowi Oddziału Panu Zbigniewowi Rudzińskiemu za zaproszenie. Uczciwie przyznajemy, iż nasza współpraca układa się znakomicie, bardzo sobie cenimy gorzowskich (i nie tylko) turystów odwiedzających nasze muzeum i jesteśmy otwarci na ewentualną współpracę z innymi organizacjami, z którymi moglibyśmy realizować przedsięwzięcia edukacyjne.