Muzeum II WŚ w Lubiszynie

Oprócz Muzeum Twierdzy Kostrzyn szeroko rozumianą problematyką II Wojny Światowej zajmuje się w naszym regionie kilka innych placówek muzealnych.

Z najbliższych nam i znanych są to:

Nieco inny charakter posiada funkcjonujące nadal po śmierci założyciela i właściciela ekspozycji, nieodżałowanego płk Czesława Chmielewskiego, prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego w Witnicy. Podobny obiekt powstał z inicjatywy emerytowanego żołnierza zawodowego a zarazem kustosza i właściciela eksponatów Pana Jana Lewka w 2013 roku w Lubiszynie. Jest to Muzeum II Wojny Światowej, w którym zapoznać się można ze zgromadzonymi eksponatami zebranymi przez członków Stowarzyszenia Historycznego „Prawda”.  W dniu 13.07. br. przedstawiciele MTK w osobach dyr. Ryszarda Skałby oraz naszego edukatora Jerzego Dregera mieli sposobność zwiedzenia tej placówki posiadającej bardzo bogate zbiory umundurowania, broni, wyposażenia wojskowego, odznaczeń i medali. Wśród eksponatów można znaleźć wiele unikatów odnalezionych lub zakupionych przez właściciela. Zachęcamy do wizyty w tym muzeum, a dla zachęty prezentujemy materiał zdjęciowy.