MTK na miejskiej majówce

Długi weekend za nami. Pracownicy Muzeum Twierdzy Kostrzyn pracowali przez wszystkie dni ubiegłego tygodnia. Wprawdzie ekspozycja muzealna w Bastionie Filip była nieczynna 3 maja, ale tego dnia byliśmy obecni w Parku Miejskim, gdzie zorganizowana została kostrzyńska majówka rodzinna.

Pracownicy MTK ustawili stoisko, na którym można było nabyć pamiątki muzealne i publikacje związane z historią miasta. Nie tylko do tego ograniczyła się nasza obecność na pikniku. Nasz muzealny edukator Jerzy Dreger w historycznym mundurze wojskowym obsługiwał stanowisko z egzemplarzami broni, która na co dzień prezentowana jest na ekspozycji w Bastionie Filip. Oba nasze stoiska cieszyły się sporym powodzeniem, szczególnie najmłodszych uczestników majówki. Przypadły im do gustu zarówno pamiątki historyczne, jak i również możliwość potrzymania „prawdziwego” karabinu czy pancerfausta. Bardzo często z tej możliwości korzystali również tatusiowie, którzy z wyraźną przyjemnością pozowali do fotografii wraz ze swoimi pociechami i z bronią w ręku. Pogoda dopisała, nasza oferta wzbudziła po raz kolejny zainteresowanie kostrzynian i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym rodzinnym przedsięwzięciu.

Informujemy, iż wszelkie pamiątki i wydawnictwa, które dostępne były na naszym stoisku w Parku Miejskim, są do nabycia w punkcie IT w Bramie Berlińskiej oraz w siedzibie Muzeum w godzinach ich pracy.