Dzień Turystyki w Seelow

W piątek 27.04. br. w mieście partnerskim Kostrzyna, niemieckim Seelow, miała miejsce konferencja turystyczna zorganizowana przez stowarzyszenie Tourist-Information Oderbruch und Lebuser Land z udziałem usługodawców oraz reprezentantów instytucji zajmujących się sprawami turystyki, informacją turystyczną itp.

Konferencja rozpoczęła się rano śniadaniem zaserwowanym przez lokalnych producentów żywności z regionu Oderbruch (Łęgów Odrzańskich). Po powitaniu gości przez Burmistrza Seelow Jörga Schrödera w części plenarnej prelegenci zaprezentowali problematykę infrastruktury turystycznej w regionie, obsługi ruchu turystycznego oraz możliwości współpracy transgranicznej. Konferencję moderował Gerd-Ulrich Herrmann, emerytowany dyrektor Muzeum w Seelow. Muzeum Twierdzy Kostrzyn reprezentował dyrektor Ryszard Skałba, który w swoim wystąpieniu i prezentacji przedstawił działalność Muzeum, dane statystyczne dotyczące zwiedzających oraz problemy występujące w pracy tej instytucji. W części warsztatowej uczestnicy zajmowali się tematyka usług gastronomicznych i noclegowych oraz działalnością instytucji kultury. Po przerwie na kawę i podsumowaniu dyskusji uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia kościoła parafialnego w Seelow oraz wymienienia się materiałami informacyjno-promocyjnymi. Nawiązano też kontakty branżowe i zadeklarowano  wolę usprawnienia przepływu informacji odnośnie wydarzeń kulturalnych i imprez turystycznych na terenie pogranicza.