Fotografia przedstawia inny kamień znajdujący się na trasie wędrówki Fotografia przedstawia inny kamień znajdujący się na trasie wędrówki

Przed nami pierwsza tegoroczna wycieczka muzealna. Tym razem zaczynamy wcześnie, na długo przed otwarciem sezonu turystycznego. Już w najbliższą sobotę 20.01. zapraszamy na zimowy spacer w terenie! Kilka tygodni temu pisaliśmy o tajemniczym "Gerdstein" - kamieniu pamiątkowym na terenie między Dąbroszynem a Fortem Sarbinowo.

Letni rekonesans nie przyniósł efektów – zadrzewienie i zakrzaczenie terenu utrudniło nam dotarcie do głazu. Teraz, w zimowym krajobrazie chcemy odszukać to miejsce. Mamy nadzieję, iż kamień nie został wywieziony i znajduje się w pierwotnej lokalizacji. W międzyczasie uzyskaliśmy więcej informacji na temat obelisku i okoliczności jego ustawienia. Zapraszamy do wspólnych poszukiwań! Spotykamy się i startujemy o godz. 10:00 przy pałacu w Dąbroszynie. Na trasie obejrzymy kilka innych, znanych nam kamieni i pomników poświęconych właścicielom dąbroszyńskiego pałacu. Nasi przewodnicy przekażą informacje na ich temat. Wycieczka piesza, do pokonania około 3-4 km. Prosimy zainteresowanych zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Dojazd na miejsce startu i z powrotem we własnym zakresie. Zapraszamy!